Oficjalne wyniki wyborów 2023 r.
Państwowa Komisjia Wyborcza opublikowała pełne wyniki wyborów ze wszystkich obwodów głosowania parlamentarnego. Zwycięża Prawo i Sprawiedliwość, ale to opozycja ma większość i może utworzyć własny rząd.
Pełne wyniki wyborcze do Sejmu prezentują się następująco:
- Prawo i Sprawiedliwość – 35,38 proc. (-8,21 proc. głosów względem wyborów w 2019 r.)
- Koalicja Obywatelska – 30,70 proc. (+3,3 proc.)
- Trzecia Droga – 14,40 proc. (ugrupowanie nie startowało w wyborach 4 lata temu)
- Nowa Lewica – 8,61 proc. (-3,95 proc.)
- Konfederacja – 7,16 proc. (+0,35 proc.)
Pozostałe komitety nie uzyskały poparcia, umożliwiającego przekroczenie progu wyborczego.
PiS w niedzielnych wyborach zdobyło 194 mandaty sejmowe, a opozycja 248 (26 Lewica, 157 KO, 65 Trzecia Droga). Konfederacja uzyskała 18 mandatów.
Partie opozycyjne, które wystawiły kandydatów do Senatu w ramach Paktu Senackiego, zdobyły znaczną większość także w tej izbie – 66 ze stu możliwych mandatów senatorskich.
Frekwencja wyniosła rekordowe 74,38 proc.
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Kulminacja fali upałów przed nami. Temperatury przekroczą 40°C
- Polskie jabłka w centrum rozmów handlowych z Egiptem
- Upały w tunelach: jak skutecznie chronić maliny i jeżyny przed stresem termicznym i utratą jędrności?
- Wzmożone kontrole importowanych czereśni. Rząd reaguje na sygnały o możliwych nieprawidłowościach
- Ochrona sadu przed upałami: monitoring, nawadnianie i biostymulacja
- Nadchodzi ekstremalny żar. Temperatury sięgną nawet 39°C!
- Mauzer przygniótł bawiące się dzieci. Dwóch 8-latków trafiło do szpitala


Komentarze
No poradzili sobie
Zwłaszcza z respiratora mi,maseczkami, mieszkaniami, elektrycznymi samochodami,Ostrołęka,lotniska mi,przekopem..,.no kurvva ze wszystkimi
Tylko głupie społeczeństwo nie poznało się na tych geniuszach:))))
Parę tygodni temu jak tu się prules i eklejales sondaże to pisałeś że społeczeństwo chciało PiS i tak zagłosowało e poprzednich wyborach i trzeba to uszanować
A teraz już ich nie chciało więc szanuj w wybory i morda w kubeł
Ale jakich biednych
Morawieccy nieruchomości za kilkadziesiąt milionów
Obajtki nieruchomości za kilkadziesiąt milionów
Polacy nigdy nie bogacili się tak szybko
Nawet za Balcerowicza krawcowa i malarza stać było tylko na kupno dziecku tylko 3 mieszkań!!!!!!
A za PiS kilkunastu nieruchomości
To dopiero cud gospodarczy
Co chcą zrobić,jak to mają udupić biednych i dlaczego po 8 latach wspierania przez PiS ciągle mamy biednych
To kwestia matematyki i demografii
Nikt tego nie zmieni
Teraz na jednego emeryta pracują 2 osoby
Za 30 lat będzie 1,3-1,5 i żadna władza tego nie zmieni
Ani szkodniki z po ani skunksy z PiS
Albo nagle zaczną rodzić się Polacy albo trzeba wpuścić imigrantów,którzy zasila system emerytalny
Nie ma innej opcji i żadna polityka tegp nie zmieni
To kwestia ludzi przy władzy a nie cyfry. Pis sobie ze wszystkim poradził. Ci nowi nieudacznicy jeszcze nie zaczęli rządzić już chcą udupić tych najbiedniejszych. Za 4 lata kolejna zmiana. A szczególnie jak pytają Balcerowicza, który tymi rządami rozwalił i doprowadził do wyprzedaży Polski żeby z Polaków zrobić murzynów. Za pomocą gigantycznego bezrobocia
Drogi idioto
Każdy myślący człowiek wie,że trzeba podnieś wiek emerytalny
Dziś stopa zastąpienia to 56% za 20lat będzie to 25-30% i wtedy i tak będziesz pracować bo emerytury będą głodowe
Żaden pajac tego nie przyznał ...niezależnie czy z po czy PiS żaden pajac nie powiedział prawdy jakie emerytury nas czekają
Daj ogłoszenie o rwanie jabłek i pytaj o wiek dzwoniących....zdziwisz się ilu z nich to emeryci,którzy już dziś dorabiają bo nie starcza...
Kto powiedział że moi????
Wiesz lepiej niż ja kto jest mój???
To po co prowokujesz i piszesz bzdety??
Twoi ekonomiczni idole zostawili takie szambo w finansach publicznych że stajnia augiasza to przy tym perfumeria
Tak,tak . Czekaj ...następne 4 lata na twojego prezesa
A tymczasem polski katolicki nozownikzabil dziecko w Poznaniu
Następny idiota straszący Niemcem i kolorowym jakby w polskich więzieniach siedzieli kosmici a nie katoliccy mordercy,gwałciciele i zlodzieje
Po co się nadal produkujesz? Przecież twoi wybawiciele dostali się do żłoba ? Już Pan Balcerowicz czyli ekonomiczny autorytet PO mówił wczoraj w Super Expresie że należy sprzedać Orlen i podnieść wiek emerytalny żeby ludzie pracowali do śmierci. Teraz tylko czekać jak przyjadą setki tysięcy młodych, jurnych , pracowitych lekarzy i inżynierów którzy dopłynęli na pontonach nad wybrzeże Lampedusy. Połączenie PO+ Lewica to najlepsze co mogło spotkać Polski naród, teraz to dopiero będzie wolność i dobrobyt.
Bo skunksy z PiS wielkich szkód narobiły i nadmiernie zadłużyły polskey