Premier: proponujemy Koalicję Polskich Spraw, czyli realizację najważniejszych spraw dla Polaków

Finanse publiczne są w dobrej kondycji, ponieważ od 8 lat dbamy o ich stan poprzez wdrażanie kolejnych reform. Rozwój polskiej gospodarki potwierdza Komisja Europejska, która prognozuje wzrost PKB Polski w najbliższych latach. Premier Mateusz Morawiecki zaproponował zbudowanie Koalicji Polskich Spraw, czyli rzeczy, które najbardziej interesują Polaków, przy jednoczesnym zagwarantowaniu suwerenności naszego kraju. Przedstawione propozycje dotyczą polskich małych i średnich firm, rozwoju Polski i bezpieczeństwa energetycznego oraz wyższych wynagrodzeń i transformacji gospodarki. - czytamy w komunikacie KPRM, który publikujemy poniżej:

Stabilne finanse publiczne mimo niespokojnych czasów

Pomimo ogólnoświatowych kryzysów, które wynikały z pandemii oraz ataku Rosji na Ukrainę, Polska ma stabilny i prorozwojowy budżet. Sukces naszych działań potwierdza Komisja Europejska, która prognozuje wzrost polskiego PKB w najbliższych latach. Jednocześnie, KE prognozuje spadek deficytu budżetowego w naszym kraju – z 5,8 proc. w 2023 r. do 3,9 proc. w 2025 r. Według Eurostatu jesteśmy także w czołówce państw z najniższym bezrobociem.

– Z prognozy Komisji Europejskiej wynika, że Polska ma się rozwijać najszybciej wśród dużych gospodarek Unii Europejskiej – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki. – To otwiera przed nami znakomitą szansę, aby zainwestować w przyszłość – wyjaśnił.

Ponadto, w porównaniu do 2015 r., dochody budżetowe w 2023 r. wzrosły o 305 mld zł, czyli o 105 proc. Widoczny jest także wyraźny spadek długu publicznego. W ciągu ostatnich 8 lat, dług w relacji do PKB spadł o 3,6 proc. To wyjątkowa sytuacja, ponieważ w tym czasie odnotowano także rekordowe wsparcie dla rodzin i firm w kryzysie oraz wielkie inwestycje w bezpieczeństwo Polaków. Sytuacja polskiego budżetu jest także dobra na tle innych krajów Unii Europejskiej. Według danych Eurostatu, dług publiczny Polski wynosi 48,4 proc. PKB, a średnia unijna to 83,1 proc. PKB.

Koalicja Polskich Spraw – realizacja najważniejszych rzeczy dla Polaków Premier Mateusz Morawiecki chce budować Koalicję Polskich Spraw, opierając się zarówno na możliwościach, jakie dają stabilne finanse publiczne, jak i na wiarygodności zbudowanej dzięki dotychczasowej realizacji obietnic złożonych Polakom.

– Składamy ofertę posłom wszystkich formacji, którym zależy na ich programie – powiedział szef rządu. - Koalicja Polskich Spraw to realizacja rzeczy absolutnie najważniejszych – takich, które najbardziej interesują Polaków, a jednocześnie mogą zagwarantować utrzymanie przez nasz kraj suwerenności – wyjaśnił premier. Jak dodał, Koalicja Polskich Spraw ma szansę doprowadzić do znakomitego rozwoju gospodarczego, który dalej będzie kontynuował to, co dobre z ostatnich 8 lat, w atmosferze współpracy pomiędzy poszczególnymi formacjami.

Trzy pierwsze filary Koalicji Polskich Spraw to:

Tarcza i stabilność dla polskich małych i średnich firm - Wakacje ZUS-owskie dla małych firm w trudnej sytuacji ekonomicznej - Płatność VAT po opłaceniu faktury - Stworzenie stałego mechanizmu Tarczy dla Firm dla podmiotów z problemami, które wynikają z niezawinionej, trudnej sytuacji na rynku (jak COVID-19 czy po wybuchy wojny na Ukrainie) - Przejrzystość w tworzeniu prawa (odpowiednie vacatio legis dla zmian podatkowych)

Ambitny rozwój Polski i bezpieczeństwo energetyczne - Kontynuacja inwestycji rozwojowych: CPK, terminal kontenerowy w Świnoujściu, budowa elektrowni atomowych - Gruntowna modernizacja energetycznych sieci przesyłowych - Krajowy Program Mieszkaniowy - Program Modernizacji, Ekologizacji Osiedli z wielkiej płyty

Wyższe wynagrodzenia i szanse na rozwój dzięki transformacji gospodarki - Stały wzrost płacy minimalnej i osiągnięcie pułapu 10 000 zł średniego wynagrodzenia - Dotacja 70 000 zł na start przy założeniu działalności gospodarczej z Urzędu Pracy - Ustawa o równych płacach kobiet i mężczyzn - Do wysokości pensji minimalnej bez podatku - Skokowy rozwój inwestycji prosumenckich

Pomagamy Polakom w trudnym czasie

Prowadzimy aktywną politykę gospodarczą i chronimy ludzi przed najdotkliwszymi skutkami światowych zawirowań gospodarczych i finansowych. Wprowadziliśmy szereg rozwiązań, które były wsparciem dla polskich firm i instytucji, ale także każdego obywatela. Są to m.in.:

Tarcza Antyinflacyjna – obniżka podatków na wiele produktów, w tym na energię; Tarcza Energetyczna – dodatki i rekompensaty do zakupów surowców energetycznych; Tarcza Solidarnościowa – obniżenie i zamrożenie cen energii elektrycznej. W 2022 r. rząd wprowadził także dla obywateli ulgę 0 proc. VAT na żywność. – Zrobiliśmy to 2 lata temu. Rok temu również ją wdrożyliśmy w końcówce roku. I tak samo robimy teraz – ścieżką poselską, aby przedłużyć zerowy VAT na żywność – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki. – Oznacza to, że w portfelach polskich seniorów, zwykłych polskich rodzin, zostanie więcej pieniędzy – wyjaśnił.

Ulga dla kredytobiorców – wakacje kredytowe w 2024 r.

Wspieramy obywateli w spłacie rat kredytu hipotecznego. Od sierpnia 2022 r. kredytobiorcy mogą zawiesić spłatę swoich rat. Rada Ministrów przyjęła także przepisy, które przedłużają wakacje kredytowe na 2024 r. dla osób z kredytem do 800 tys. zł.

– Rząd działa i rząd będzie prezentował rozwiązania. Pierwsze to wakacje kredytowe - ustawa, którą przyjęliśmy już wcześniej, jeszcze przed wyborami. Kierujemy tę ustawę do Sejmu, aby zrealizować nasze zobowiązania, aby dać oddech polskim rodzinom w spłacie rat kredytowych – podkreślił premier.

Przykładowo – jeśli rodzina ma kredyt o wartości 380 tys. zł na okres 25 lat przy oprocentowaniu 7,2 proc., to ich rata kapitałowo-odsetkowa wynosi 2734,44 zł. Korzystając z wakacji kredytowych, mogą zawiesić jedną ratę w każdym kwartale. Oznacza to, że rodzina będzie mogła przeznaczyć na inne potrzeby aż 10 937,75 zł.

Maksymalna skala programu wakacji kredytowych w 2024 r. obejmie około 1,7 mln umów kredytowych. Szacunkowa łączna wartość kredytów do objęcia wakacjami to około 268 mld zł.

źródło: KPRM/gov.pl

Komentarze  

0 #52 Ekonom 2023-11-22 16:11
Cytuję Mądry po szkodzie:
A co zatwardziałe pisiory na to że dziś Morawiecki zaprosił do koalicji Lewicę? Co wy na to, bo za chwilę może zaprosić Tuska i wam się wtedy świat na łeb zawali. Ciekawe jakie fikołki umysłowe wymyśli żeby to uzasadnić. Tak to jest jak się nie może ktoś odspawać od stołka to zrobi wszystko i będzie lizał dupę najgorszemu wrogowi żeby tylko na stołku i przy korycie zostać.


Zapraszać to o sobie teraz może

Odstawia szopkę na polecenie kaczora

Nawet zatwardziałe pisiory nie chcą w tym cyrku brać udziału
Cytować
+1 #51 Mądry po szkodzie 2023-11-22 11:29
A co zatwardziałe pisiory na to że dziś Morawiecki zaprosił do koalicji Lewicę? Co wy na to, bo za chwilę może zaprosić Tuska i wam się wtedy świat na łeb zawali. Ciekawe jakie fikołki umysłowe wymyśli żeby to uzasadnić. Tak to jest jak się nie może ktoś odspawać od stołka to zrobi wszystko i będzie lizał dupę najgorszemu wrogowi żeby tylko na stołku i przy korycie zostać.
Cytować
0 #50 Ekonom 2023-11-22 05:57
Cytuję Mądry po szkodzie:
No właśnie, za Tuska były afery a teraz jeszcze większe to po co było zmieniać? Miało być lepiej a jest gorzej.


Bo teraz to Polacy kradną
Wtedy Niemce brały

Dlatego afery PiS są lepsze :)))))))
Cytować
+1 #49 Ekonom 2023-11-22 05:55
Cytuję Poldek:
W parlamencie europejskim siedzi większość przestępców, bo na prośbę przestępcy ukrywającego się przed sądami uchylił immunitetu 4 Polskim europosłom że kliknęli lajki pod antyimigranckimi prawdami. No robią represje jak za Stalina. Przestępca jest im wart więcej jak prawy i uczciwy Polak który nigdy nikomu nie zrobił krzywdy. Tam siedzą faszyści który nie mają argumentów, na prawdę to szukają zemsty na prawych i sprawiedliwych ludziach. Już coraz więcej krajów traci lewicą i liberałowie i grozi im rządy mądrych ludzi. I to jest ich akt rozpaczy, że wielu z nich nie wejdzie do europarlamenty w przyszłym roku. Bo Judasze będą odsunieciPo co szukać przestępców w parlamencie europejskim skoro

W polskim rządzie zasiadało 2woch skazanych

Prezes Orlenu był zawinięty za korupcję
Cytować
-1 #48 Poldek 2023-11-21 20:49
W parlamencie europejskim siedzi większość przestępców, bo na prośbę przestępcy ukrywającego się przed sądami uchylił immunitetu 4 Polskim europosłom że kliknęli lajki pod antyimigranckimi prawdami. No robią represje jak za Stalina. Przestępca jest im wart więcej jak prawy i uczciwy Polak który nigdy nikomu nie zrobił krzywdy. Tam siedzą faszyści który nie mają argumentów, na prawdę to szukają zemsty na prawych i sprawiedliwych ludziach. Już coraz więcej krajów traci lewicą i liberałowie i grozi im rządy mądrych ludzi. I to jest ich akt rozpaczy, że wielu z nich nie wejdzie do europarlamenty w przyszłym roku. Bo Judasze będą odsunieci
Cytować
-2 #47 Poldek 2023-11-21 19:04
Cytuję Antypolscy europosło:
Cytuję Ekonom:
YouTube ⛔️⭐️" Gry tajnych służb " odc. 22 " AFERA FOZZ" jest dokładnie pokazane jak komuchy pustoszyli budżet i wywieźli fortuny . A tych co to wykryli zabili np Falzmana.


Oglądałem ten dokument. Bardzo ciekawy. Córka Falzmana wiele razy mówiła że jej ojca zabiły służby za to że powiedział prawdę a prokuratura szybko umorzyła sprawę .

Jolantę Brzeską też zabili za prawdę, o mafii w którą była zamieszana kasta. Uznawała podpisy osób które już w momencie podpisu miały by po 120 lat. No jak kasta myśli że tyle można żyć, to widać jej kłamstwa

Wtedy w radzie nadzorczej która miała pilnować tych pieniędzy z której była afera FOZZ byli Rosati i Balcerowicz. Członkowie PZPR.
To mi się tak kojarzy jak by złodziej pilnował banku
Cytować
-1 #46 Antypolscy europosło 2023-11-21 18:24
Cytuję Ekonom:
YouTube ⛔️⭐️" Gry tajnych służb " odc. 22 " AFERA FOZZ" jest dokładnie pokazane jak komuchy pustoszyli budżet i wywieźli fortuny . A tych co to wykryli zabili np Falzmana.


Oglądałem ten dokument. Bardzo ciekawy. Córka Falzmana wiele razy mówiła że jej ojca zabiły służby za to że powiedział prawdę a prokuratura szybko umorzyła sprawę .

Jolantę Brzeską też zabili za prawdę, o mafii w którą była zamieszana kasta. Uznawała podpisy osób które już w momencie podpisu miały by po 120 lat. No jak kasta myśli że tyle można żyć, to widać jej kłamstwa
Cytować
0 #45 Prognoza pogody 2023-11-21 15:59
Cytuję Ekonom:
Cytuję Mądry po szkodzie:
No właśnie, za Tuska były afery a teraz jeszcze większe to po co było zmieniać? Miało być lepiej a jest gorzej.


Nie jest źle. Bo jabłko przemysłowe płaci. Deser też idzie w górę..
To pewnie
dzięki pis :lol:który załatwił zbyt na koncentrat dobrą współpracą z Amerykanami, którzy są największym importerem od zawsze.
Rudy już woła characz 30 % kosztów za budowę elektrowni atomowych w Polsce, żeby ich odepchnąć bo Niemiec zarobi. Lotnisko też chcieli likwidować bo miało być w Berlinie. Po zmianie władzy na PIS było w Polsce. I nikt nie likwidował.
Jak Niemiec będzie premierem wypatroszy Polskę na ich korzyść. Bo toną w długach przez socjalizm jaki propagują

Już niedługo ma się zrobić zimno i ma padać to przez Tuska,bo jak rządził PiS to było ciepło i pogodnie
Cytować
-2 #44 Ekonom 2023-11-21 15:57
Cytuję Ekonom:
YouTube ⛔️⭐️" Gry tajnych służb " odc. 22 " AFERA FOZZ" jest dokładnie pokazane jak komuchy pustoszyli budżet i wywieźli fortuny . A tych co to wykryli zabili np Falzmana.

Za rudego tak będzie w każdej dziedzinie. Bo to komuchy, Marksiści. W Hiszpanii rządzą Marksiści a bezrobocie bije rekordy. Leją się na ulicach. Burdel i bitwy. Taki mają socjalistyczny dobrobyt. W Polsce 5 % bezrobocia. To sukces prawicy, a nie komuchów
Cytować
0 #43 Ekonom 2023-11-21 15:51
Cytuję Mądry po szkodzie:
No właśnie, za Tuska były afery a teraz jeszcze większe to po co było zmieniać? Miało być lepiej a jest gorzej.


Nie jest źle. Bo jabłko przemysłowe płaci. Deser też idzie w górę..
To pewnie
dzięki pis :lol:który załatwił zbyt na koncentrat dobrą współpracą z Amerykanami, którzy są największym importerem od zawsze.
Rudy już woła characz 30 % kosztów za budowę elektrowni atomowych w Polsce, żeby ich odepchnąć bo Niemiec zarobi. Lotnisko też chcieli likwidować bo miało być w Berlinie. Po zmianie władzy na PIS było w Polsce. I nikt nie likwidował.
Jak Niemiec będzie premierem wypatroszy Polskę na ich korzyść. Bo toną w długach przez socjalizm jaki propagują
Cytować
0 #42 Mądry po szkodzie 2023-11-21 15:12
No właśnie, za Tuska były afery a teraz jeszcze większe to po co było zmieniać? Miało być lepiej a jest gorzej.
Cytować
0 #41 DFG 2023-11-21 13:56
Cytuję Szpieg:
hej a prawda to że jeden taki handlarz drzewek na rynkach, taki cwaniak, Kazio F****j, był w plutonie ZOMO ? Tak mi powiedział zaufany szkółkarz...

On już chyba tylko w Grójcu handluje. Bo ostatnio nie widzę go na rynkach. Ale miał dość ładne drzewka
Cytować
0 #40 Szpieg 2023-11-21 13:37
hej a prawda to że jeden taki handlarz drzewek na rynkach, taki cwaniak, Kazio F****j, był w plutonie ZOMO ? Tak mi powiedział zaufany szkółkarz...
Cytować
-1 #39 Ekonom 2023-11-21 13:25
YouTube ⛔️⭐️" Gry tajnych służb " odc. 22 " AFERA FOZZ" jest dokładnie pokazane jak komuchy pustoszyli budżet i wywieźli fortuny . A tych co to wykryli zabili np Falzmana.
Cytować
0 #38 Ekonom 2023-11-21 12:48
Dziennikarz tvp zadzwonił do lewackiego sędziego podał się za pracownika kan elarii Tuska żeby ten dał łagodny wyrok. I umówili się że da łagodny wyrok dla jakiegoś przestępcy a dostanie stanowisko ministra sprawiedliwości. Zgodził się. Rozmowa nagrana pomimo kary. Jest to opisane w sieci jak lewaki platfusów załatwiają wyroki.
Brawo dla tego odważnego dziennikarza. Wspaniały człowiek. Prawy.
Cytować
+1 #37 Ekonom 2023-11-21 12:39
Rządy Tuska to były same afery od Amber Gold co był zamieszany jego syn, po 40 innych afer . A kasta wypuszcza i wynagradza złodziei. Tuleja przyznał kilkaset tys nagrody osadzonemu za to że za często włączali światło w celi. Powinna się ustawić kolejka.
W szpitalach tak włączają i nikt nie składał pretensji.
Sędzie justitia to sympatycy platfósów. A ci to złodzieje i aferzyści, których kasta nie ukarze, bo straci swoje przywileje w odwecie prawnym.

Żaden sędzia nie posłuchał Ziobry, ani przestępcy.
A byli tacy co załatwiali wyroki przez telefon.

Afera FOZZ komuchów nie została osadzona właściwie. Komuchy rozkradli ogromne sumy. Sędzia Piwnik była za groźna dla komuchów, to Miller jej dał stanowisko minister sprawiedliwości żeby prawda nie wyszła na jaw.
Dwie osoby dostali po 2 lata za rozgrabienie Polski. Tak kolesie sadzili komuchów
Nie ma większych szkodników jak byli komuchy. I zdrajcy.
Cytować
-3 #36 Ekonom 2023-11-21 12:02
Cytuję Ekonom:
Cytuję Ekonom:
Cytuję Ekonom:
Cytuję Jerzy:
Agent Tomek zaczyna sypać jak Kamiński z Wąsikiem kazali mu dostarczać "haki" pisowskiej TV. Teraz ma szansę zostać świadkiem koronnym jak wsypie kolesi. Pierwsze szczury uciekają z tonącego okrętu przy okazji topiąc go bardziej.

W taki sam sposób rozpracowywuje się mafię. W tym przypadku to ochrona przestępców prowadzi banda Tuska a nie agent który wykrył to co by było beż agenta
Grodzki ma zarzuty których boi się wyjaśnić.
PO to partia oszustów i ochrony zlodziei


Ten agent nic nie wykrył
CBA wymyślali afery i prowadziło gry żeby je wykonać co potwierdzają wyroki sądu dla Kamińskiego i wąsika

PiS to partia ludzi z wyrokami


Rządy Tuska to były same afery od Amber Gold co był zamieszany jego syn, po 40 innych afer . A kasta wypuszcza i wynagradza złodziei. Tuleja przyznał kilkaset tys nagrody osadzonemu za to że za często włączali światło w celi. Powinna się ustawić kolejka.
W szpitalach tak włączają i nikt nie składał pretensji.
Sędzie justitia to sympatycy platfósów. A ci to złodzieje i aferzyści, których kasta nie ukarze, bo straci swoje przywileje w odwecie prawnym.


Każdy sędzia orzekający zgodnie z prawem to dla PiS kasta

Tylko spolegliwy wykonujący rozkazy Ziobry przedstawiciele sądownictwa są prawilni

Na szczęście są jeszcze w Polsce niezależni,mądrzy i szanujący prawo sędziowie i prokuratorzy


A mafia pisowska podsłu********ąc prokuratura,który chciał postąpić zgodnie z prawem tylko to potwierdza
Cytować
+1 #35 Jerzy 2023-11-21 11:50
Cytuję Ekonom:
Cytuję Jerzy:
Agent Tomek zaczyna sypać jak Kamiński z Wąsikiem kazali mu dostarczać "haki" pisowskiej TV. Teraz ma szansę zostać świadkiem koronnym jak wsypie kolesi. Pierwsze szczury uciekają z tonącego okrętu przy okazji topiąc go bardziej.

W taki sam sposób rozpracowywuje się mafię. W tym przypadku to ochrona przestępców prowadzi banda Tuska a nie agent który wykrył to co by było beż agenta
Grodzki ma zarzuty których boi się wyjaśnić.
PO to partia oszustów i ochrony zlodziei
Właśnie przez świadków koronnych rozpracowuje się struktury mafijne takie jak PiS. Bo to jest mafia która obsiadła wszystkie struktury państwa i sama sobie ustala co jej wolno.
Cytować
0 #34 Ekonom 2023-11-21 11:42
Cytuję Ekonom:
Cytuję Ekonom:
Cytuję Jerzy:
Agent Tomek zaczyna sypać jak Kamiński z Wąsikiem kazali mu dostarczać "haki" pisowskiej TV. Teraz ma szansę zostać świadkiem koronnym jak wsypie kolesi. Pierwsze szczury uciekają z tonącego okrętu przy okazji topiąc go bardziej.

W taki sam sposób rozpracowywuje się mafię. W tym przypadku to ochrona przestępców prowadzi banda Tuska a nie agent który wykrył to co by było beż agenta
Grodzki ma zarzuty których boi się wyjaśnić.
PO to partia oszustów i ochrony zlodziei


Ten agent nic nie wykrył
CBA wymyślali afery i prowadziło gry żeby je wykonać co potwierdzają wyroki sądu dla Kamińskiego i wąsika

PiS to partia ludzi z wyrokami


Rządy Tuska to były same afery od Amber Gold co był zamieszany jego syn, po 40 innych afer . A kasta wypuszcza i wynagradza złodziei. Tuleja przyznał kilkaset tys nagrody osadzonemu za to że za często włączali światło w celi. Powinna się ustawić kolejka.
W szpitalach tak włączają i nikt nie składał pretensji.
Sędzie justitia to sympatycy platfósów. A ci to złodzieje i aferzyści, których kasta nie ukarze, bo straci swoje przywileje w odwecie prawnym.
Cytować
+1 #33 Ekonom 2023-11-21 10:56
Cytuję Ekonom:
Cytuję Jerzy:
Agent Tomek zaczyna sypać jak Kamiński z Wąsikiem kazali mu dostarczać "haki" pisowskiej TV. Teraz ma szansę zostać świadkiem koronnym jak wsypie kolesi. Pierwsze szczury uciekają z tonącego okrętu przy okazji topiąc go bardziej.

W taki sam sposób rozpracowywuje się mafię. W tym przypadku to ochrona przestępców prowadzi banda Tuska a nie agent który wykrył to co by było beż agenta
Grodzki ma zarzuty których boi się wyjaśnić.
PO to partia oszustów i ochrony zlodziei


Ten agent nic nie wykrył
CBA wymyślali afery i prowadziło gry żeby je wykonać co potwierdzają wyroki sądu dla Kamińskiego i wąsika

PiS to partia ludzi z wyrokami
Cytować
-2 #32 Głupota lewaków z Ni 2023-11-21 10:09
Polskie radio - " Cztery pory roku" . Wywiady z kierowcami Gdańskich ELEKTRYCZNYCH autobusów. Zasięg na jednym ładowaniu, miał być 350 km. A nowe było zaledwie 250 km. Po roku już tylko zaledwie 200 km. I spada z każdym miesiącem. Podobnie jest i z osobowi. Oszustwa ile to się zrobi kilometrów, należy pomniejszyć o 1/3 każdego roku. Ale głupkom zacofanym lewackimi to się podoba. Aż sparaliżują głupotą świat.
Cytować
-3 #31 Ekonom 2023-11-21 09:09
Cytuję Jerzy:
Agent Tomek zaczyna sypać jak Kamiński z Wąsikiem kazali mu dostarczać "haki" pisowskiej TV. Teraz ma szansę zostać świadkiem koronnym jak wsypie kolesi. Pierwsze szczury uciekają z tonącego okrętu przy okazji topiąc go bardziej.

W taki sam sposób rozpracowywuje się mafię. W tym przypadku to ochrona przestępców prowadzi banda Tuska a nie agent który wykrył to co by było beż agenta
Grodzki ma zarzuty których boi się wyjaśnić.
PO to partia oszustów i ochrony zlodziei
Cytować
+1 #30 Jerzy 2023-11-21 07:10
Agent Tomek zaczyna sypać jak Kamiński z Wąsikiem kazali mu dostarczać "haki" pisowskiej TV. Teraz ma szansę zostać świadkiem koronnym jak wsypie kolesi. Pierwsze szczury uciekają z tonącego okrętu przy okazji topiąc go bardziej.
Cytować
+1 #29 Ekonom 2023-11-21 06:02
Najważniejsze dokonania dojnej zmiany:
14 mln ochrona willi na żoliborzu
40 mln Willa plus
70 mln maseczki bez certyfikatu (zutylizowane)
70 mln wybory kopertowe które nie miały prawa się odbyć
83 mln na szemrane Fundacje nadzorowane przez premiera
180 mln dla kolesi na zbędne projekty finansowane z NCBiR
250 mln na respiratory widma od kolesia
280 mln puszczone bokiem z Funduszy Sprawiedliwości(wg NIK)
1,2 mld kary za demontaż sądownictwa
1,5 mld na wybudowany a następnie wyburzony blok w Ostrołęce
10 mld dotacja z budżetu na gebelsowską propagandę w TVP
150 mld strata Polski za brak wniosku na wypłatę z KPO
200 mld conajmniej tyle ukradziono Polakom z ich oszczędności
500 mld szacunkowe wydatki poza kontrolą sejmu z lewego budżetu Pis


To tylko wierzchołek góry
Cytować
+1 #28 Ekonom 2023-11-21 05:42
Pisiory zmieniały prawo żeby przestępstwo,które popełnił obajtek nie lbyło przestępstwem

Duda ułaskawił Kamińskiego i wąsika zanim zapadł prawomocny wyrok....to nie Duda sprawuje władzę sadownicza w Polsce tylko sąd


....

Tego gówna jest tyle że szkoda pisać
Cytować
+1 #27 Ekonom 2023-11-21 05:40
Cytuję Precz z faszystami:
Faszyści z opozycji, chcą złamać konstytucję i na siłę pozbawić prezydentury Polaka.
Konstytucja dokładnie określą kiedy może to się odbyć . Nie ma tam metody żeby to było referendum, które jest bezprawne. Gówno im z tego wyjdzie.
Zdrajcy z opozycji chcą pomóc czwartej rzeszy, pozbawić Polskę prawa weta w decydowaniu w sprawach naszego kraju.
Pozbawienie Polski prawa veta, będzie zdradą stanu.
Zobaczymy jak zachowa się PSL ????????????????????????????????????????????
Czy powstrzyma Tuska przed zgodą na pozbawienie Polski praw w uni 4 rzeszy..
Staniemy się prowincją zarządzaną z Berlina, w zamian za posadę dla Tuska na miejsce tej Niemki.Hahaha
Najbardziej śmieszy mnie gdy pisiory powołują się na konstytucję i demokrację a przez ostatnich 8 lat mieli to w dupie :)))))

Kampania już się skończyła idioto
Przestań straszyć Niemcem jak paranoik Kaczyński

Narobiliscie gnoju i będziecie rozliczeni z tego

Kwicz dalej
Cytować
-3 #26 Precz z faszystami 2023-11-20 19:13
Faszyści z opozycji, chcą złamać konstytucję i na siłę pozbawić prezydentury Polaka.
Konstytucja dokładnie określą kiedy może to się odbyć . Nie ma tam metody żeby to było referendum, które jest bezprawne. Gówno im z tego wyjdzie.
Zdrajcy z opozycji chcą pomóc czwartej rzeszy, pozbawić Polskę prawa weta w decydowaniu w sprawach naszego kraju.
Pozbawienie Polski prawa veta, będzie zdradą stanu.
Zobaczymy jak zachowa się PSL ????????????????????????????????????????????
Czy powstrzyma Tuska przed zgodą na pozbawienie Polski praw w uni 4 rzeszy..
Staniemy się prowincją zarządzaną z Berlina, w zamian za posadę dla Tuska na miejsce tej Niemki.
Cytować
+1 #25 Ekonom 2023-11-20 16:10
Cytuję Ekonom:
To pis wykrył że za czasów Tuska przywieziono NIE LEGALNIE, ! 36 tys ton odpadów bez zezwolenia, niebezpiecznych trucizn z produkcji bomb i oprysków. To pis wywalczył żeby to Niemcy zabrali spowrotem do siebie, i Brytyjczycy już zabrali.
To pis wprowadził prawo że każdy NiE legalny przywóz odpadów grozi wieloletnim więzieniem, a Tusk miał to w dupie. .
To pis wprowadził prawo że każdy zagraniczny lub z za granicy samochód odpadów będzie oznaczony plombą śledzącą SENT , która jest otwierana tylko w obecności inspektora, lub służb celnych żeby wszystko dotarło tam gdzie powinno i było opisane. Odpady z czasów pisu to makulatura do produkcji papieru, popiół do produkcji cementu itp. Wszystko jest LEGALNE, nie szkodliwe, zgodne z prawem


Pewnie za PiSu to złoto im przywozili i papier do drukowania pieniędzy:))))
Cytować
-2 #24 Ekonom 2023-11-20 16:09
Cytuję Ekonom:
To pis wykrył że za czasów Tuska przywieziono NIE LEGALNIE, ! 36 tys ton odpadów bez zezwolenia, niebezpiecznych trucizn z produkcji bomb i oprysków. To pis wywalczył żeby to Niemcy zabrali spowrotem do siebie, i Brytyjczycy już zabrali.
To pis wprowadził prawo że każdy NiE legalny przywóz odpadów grozi wieloletnim więzieniem, a Tusk miał to w dupie. .
To pis wprowadził prawo że każdy zagraniczny lub z za granicy samochód odpadów będzie oznaczony plombą śledzącą SENT , która jest otwierana tylko w obecności inspektora, lub służb celnych żeby wszystko dotarło tam gdzie powinno i było opisane. Odpady z czasów pisu to makulatura do produkcji papieru, popiół do produkcji cementu itp. Wszystko jest LEGALNE, nie szkodliwe, zgodne z prawemCzłowieku o ile nim jestem bo wątpić zaczynam żeś rozumny

To twarde dane z GIOŚ a nie mój wymysł

Czarno na białym widać jak rośnie ilość śmieci
Cytować
-1 #23 Ekonom 2023-11-20 13:44
To pis wykrył że za czasów Tuska przywieziono NIE LEGALNIE, ! 36 tys ton odpadów bez zezwolenia, niebezpiecznych trucizn z produkcji bomb i oprysków. To pis wywalczył żeby to Niemcy zabrali spowrotem do siebie, i Brytyjczycy już zabrali.
To pis wprowadził prawo że każdy NiE legalny przywóz odpadów grozi wieloletnim więzieniem, a Tusk miał to w dupie. .
To pis wprowadził prawo że każdy zagraniczny lub z za granicy samochód odpadów będzie oznaczony plombą śledzącą SENT , która jest otwierana tylko w obecności inspektora, lub służb celnych żeby wszystko dotarło tam gdzie powinno i było opisane. Odpady z czasów pisu to makulatura do produkcji papieru, popiół do produkcji cementu itp. Wszystko jest LEGALNE, nie szkodliwe, zgodne z prawem
Cytować
+1 #22 Ekonom 2023-11-20 08:35
Jeśli spojrzymy na projekt budżetu na przyszły rok, który zostawia obecny rząd, to zauważamy, że zaplanowany został deficyt budżetowy na poziomie ok. 5 proc. PKB. Nikt rozsądny nie uzna, że jest to bezpieczny poziom. A jednocześnie dochody są w nim zawyżone i możliwe na tym poziomie tylko, kiedy inflacja będzie znacznie wyższa niż prognozowana. Ale to z kolei miałoby negatywne skutki na poziom produkcji i perspektywy wzrostu gospodarczego.

Bezpieczny budżet na trudne czasy:)))))
Cytować
0 #21 Ekonom 2023-11-20 08:27
[quote name="Ekonom"]Tusk - otrzyma instrukcje od Niemców, żeby przyjąć tysiące emigrantów z Niemiec, tak jak te dziesiątki tys ton niemieckich śmieci co za jego rządów tu nawieźli. Teraz wykona wszystko co chce Niemiec, ⛔️ a za to mu dadzą stanowisko po von der lejen. I tak będą ruchać Polaków za pomocą " ich " człowieka. I będzie rozkładał kraj od środka. Tak jak koń trojański. Przestępczość wzrośnie. Trzeba będzie utrzymywać darmozjadów. Przez głupotę narodu co na zdrajców głosował .I na burdel. Polak nie ważny. Tylko to co powie Niemiec[/quote

Potwierdzam
Polak nieważny
PiS pokazał że Ukrainiec ważniejszy

Ponad 50 miliardów na nich wydano
Cytować
+1 #20 Ekonom 2023-11-20 08:25
Masa odpadów, które przywieziono do Polski na podstawie zezwoleń Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ) zwiększyła się ponad 3 razy między rokiem 2013 a 2021.

W 2013 r. do Polski przywieziono 110,3 tys. ton odpadów, w 2015 r. – 153,8 tys. ton, a w 2021 r. – 351 tys. ton.

Najwięcej odpadów na podstawie zezwoleń GIOŚ przywieziono do Polski w 2018 r. – 434,4 tys. ton.


Chyba jednak PiS to śmieciarze
Cytować
+3 #19 Ekonom 2023-11-20 08:24
Cytuję Ekonom:
Tusk - otrzyma instrukcje od Niemców, żeby przyjąć tysiące emigrantów z Niemiec, tak jak te dziesiątki tys ton niemieckich śmieci co za jego rządów tu nawieźli. Teraz wykona wszystko co chce Niemiec, ⛔️ a za to mu dadzą stanowisko po von der lejen. I tak będą ruchać Polaków za pomocą " ich " człowieka. I będzie rozkładał kraj od środka. Tak jak koń trojański. Przestępczość wzrośnie. Trzeba będzie utrzymywać darmozjadów. Przez głupotę narodu co na zdrajców głosował .I na burdel. Polak nie ważny. Tylko to co powie Niemiec


Za PiS kradzieże sklepowe wzrosły o 40%

I to zrobiła bieda
Cytować
-3 #18 Ekonom 2023-11-19 14:17
Tusk - otrzyma instrukcje od Niemców, żeby przyjąć tysiące emigrantów z Niemiec, tak jak te dziesiątki tys ton niemieckich śmieci co za jego rządów tu nawieźli. Teraz wykona wszystko co chce Niemiec, ⛔️ a za to mu dadzą stanowisko po von der lejen. I tak będą ruchać Polaków za pomocą " ich " człowieka. I będzie rozkładał kraj od środka. Tak jak koń trojański. Przestępczość wzrośnie. Trzeba będzie utrzymywać darmozjadów. Przez głupotę narodu co na zdrajców głosował .I na burdel. Polak nie ważny. Tylko to co powie Niemiec
Cytować
-1 #17 Niemcy toną w długu 2023-11-19 10:46
Cytuję Niemcy toną w długu:
Die SPD-Chefin Esken trommelt ja nun auch für ein Aussetzen der Schuldenbremse, aber auch die Chefin der Wirtschaftsweisen. Wie ich geschrieben habe, da wird kein Weg dran vorbei führen !. Ansonsten muss D. die Z a h l u n g s u n f ä h i g k e i t offiziel erklären. Das wird aber nicht geschehen, zur Not macht die EZB eine Schenkung wegen der angeblich "zahlreichen Bedrohungen von aussen". Also wie gewohnt alle Schuld abschieben und die Flucht nach vorn antreten. Bei einer Schenkung fällt dann auch die lästige Verbuchung als Kredit weg, das wäre doch die eleganteste Lösung. Bezahlen muss es ja dann der Michel, aber der merkts eh nicht.

Lider SPD Esken także zabiega o poparcie dla zawieszenia hamulca zadłużenia, ale robi to także szef ekonomistów. Jak pisałem, nie ma na to rady! W przeciwnym razie D. musi oficjalnie zgłosić swoją niezdolność do zapłaty. Ale tak się nie stanie, jeśli zajdzie taka potrzeba, EBC przekaże darowiznę ze względu na rzekomo „liczne zagrożenia zewnętrzne”. Zatem jak zwykle zrzuć całą winę na siebie i uciekaj do przodu. Jeśli dajesz prezent, nie musisz zawracać sobie głowy rejestrowaniem tego jako pożyczki – byłoby to najbardziej eleganckie rozwiązanie. Michel musi za to zapłacić, ale i tak tego nie zauważa.
Cytować
-1 #16 Niemcy toną w długu 2023-11-19 10:45
Die SPD-Chefin Esken trommelt ja nun auch für ein Aussetzen der Schuldenbremse, aber auch die Chefin der Wirtschaftsweisen. Wie ich geschrieben habe, da wird kein Weg dran vorbei führen !. Ansonsten muss D. die Z a h l u n g s u n f ä h i g k e i t offiziel erklären. Das wird aber nicht geschehen, zur Not macht die EZB eine Schenkung wegen der angeblich "zahlreichen Bedrohungen von aussen". Also wie gewohnt alle Schuld abschieben und die Flucht nach vorn antreten. Bei einer Schenkung fällt dann auch die lästige Verbuchung als Kredit weg, das wäre doch die eleganteste Lösung. Bezahlen muss es ja dann der Michel, aber der merkts eh nicht.
Cytować
-1 #15 Niemcy toną w długu 2023-11-19 10:31
Cytuję Niemcy toną w długu:
NIemcy TONĄ W DŁUGU.
Oficjalne zadłużenie Niemiec wynosi około 2,7 biliona euro, co stanowi 66,3% PKB. Specjalne długi (oficjalnie zwane aktywami specjalnymi) w wysokości około 869 miliardów euro nie są w ogóle uwzględnione, wówczas całkowite zadłużenie w przeliczeniu na PKB wyniosłoby około 100% - Źródło: nagłówek Google .

To z niemiecko jezycznego Google.
Tam rzadzą lewacy z SPD i Zieloni

Zasiłek " obywatelski" czy się stoi czy się leży wynosi 500 euro. Pensja minimalna 13 euro brutto na godzinę. W niedzielę nie ma otwartych sklepów.
Na forum LANDTREEF sądowniczym, wieszają psy na tym socjalistycznym rządzie. Szydzą ze Scholtz- a . Mają podpisy " Nie boję się prawicowego radykalizmu, tylko głupoty SPD, Zielonych, I AFD.
Mogę wam tu wklejać ich wpisy przetłumaczę na polski. Ich forum jest bardzo rygorystyczne. Jak ktoś nie pisze prawdy, zostaję zbanowany i na czerwono jest ostrzeżenie administratora. Banowanie jest na tydzień do miesiąca. Każde banowanie jest poprzedzone ostrzeżeniem z wykrzyknikiem. Nie ma banowania za krytykę rządu. Jest tylko jeden temat w którym wolno pisać o polityce.
Cytować
-1 #14 Ekonom 2023-11-19 10:26
Cytuję Polak:
Przynajmniej za rządów PIS pieniądze poszły do ludzi i ich wzbogaciły, a nie do złodziei. Dziura vatowska jest najniższa w europie. I spadła z 26 % w 2014 do 3 % w 2022.


No poszły....do morawieckiego nawet działki poszły

Do milionerow że spółek skarbu państwa też poszły

Tłuste kory z PiS rzeczywiście się oblowilyAle koniec z tym na szczęście

Kwicz głośniej... bardziej mnie to cieszy
Cytować
+2 #13 Ekonom 2023-11-19 10:25
Cytuję Niemcy toną w długu:
NIemcy TONĄ W DŁUGU.
Oficjalne zadłużenie Niemiec wynosi około 2,7 biliona euro, co stanowi 66,3% PKB. Specjalne długi (oficjalnie zwane aktywami specjalnymi) w wysokości około 869 miliardów euro nie są w ogóle uwzględnione, wówczas całkowite zadłużenie w przeliczeniu na PKB wyniosłoby około 100% - Źródło: nagłówek Google .

To z niemiecko jezycznego Google.
Tam rzadzą lewacy z SPD i Zieloni


Nie tak dawno pisałeś ,że gówno cię obchodzi co dzieje się kilkaset kilometrów stąd a teraz wklejasz bzdety z Niemiec???

Jesteś Niemcem i martwisz się o ich gospodarkę??
Cytować
+1 #12 Ekonom 2023-11-19 10:22
Jak ujawnił dr Sławomir Dudek, pracownik Ministerstwa Finansów i szef Instytutu, kwota 260 mld zł, którymi chwali się rząd Mateusza Morawieckiego jako funduszami odzyskanymi od mafii VAT-owskich, to "zupełny absurd".

"To jedna wielka baśń premiera Morawieckiego, w którą sam uwierzył" - dodaje. Komisja Europejska co roku wylicza lukę VAT, czyli to, co powinno, a to, co faktycznie wpływa do Skarbu Państwa i z tych danych wynika, że uszczelnienie systemu podatkowego dało w ostatnich latach od 20 do 30 mld zł, czyli nawet nie tyle, ile połowa programu 800+.

- To jedno wielkie VAT-owskie kłamstwo - argumentuje, gdyż w opinii dr Dudka uszczelnienie to suma wielu drobnych transakcji, a niekoniecznie od razu oznacza mafię. Dobra koniunktura także pomogła, gdyż firmom po prostu nie opłacało się kombinować. Jego zdaniem dochody z VAT-u za sierpień nie wyglądają dobrze. - Okazuje się, że luka VAT rośnie w tym roku do 32 mld zł, czyli byłaby trzy razy większa niż rok temu, a jeśli urealnimy prognozę VAT, to luka rośnie do 38 mld, czyli do około 11-15 proc. [...] Cofamy się z luką o kilka lat. Co więcej, od 2021 r. luka VAT wzrosła z 7 mld zł do ponad 32 mld zł. To z kolei 4,5-krotny wzrost luki VAT. W ujęciu procentowym wzrosła 3,5-krotnie z 3 proc. do 11 proc. - dodaje szef Instytutu.

Co za tym idzie, ekspert zaznacza, że wyliczenia luki nie pasują zupełnie do propagandy sukcesu rzędu Mateusza Morawieckiego.

To by też pokazywało, że polityka socjalna nie mogła być sfinansowana dzięki uszczelnieniu podatków, a z biliona złotych dodatkowego długu. - Stan finansów państwa jest obecnie trudny, ale nie dramatyczny [...] Przez ostatnich osiem lat rozłożono system finansów publicznych na łopatki. Na masową skalę działają w Polsce twory wydatkujące środki publiczne poza demokratyczną kontrolą - dodaje.
Cytować
-3 #11 Niemcy toną w długu 2023-11-19 10:14
NIemcy TONĄ W DŁUGU.
Oficjalne zadłużenie Niemiec wynosi około 2,7 biliona euro, co stanowi 66,3% PKB. Specjalne długi (oficjalnie zwane aktywami specjalnymi) w wysokości około 869 miliardów euro nie są w ogóle uwzględnione, wówczas całkowite zadłużenie w przeliczeniu na PKB wyniosłoby około 100% - Źródło: nagłówek Google .

To z niemiecko jezycznego Google.
Tam rzadzą lewacy z SPD i Zieloni
Cytować
-3 #10 Ekonom 2023-11-19 09:57
Cytuję Ekonom:
Cytuję Polak:
Przynajmniej za rządów PIS pieniądze poszły do ludzi i ich wzbogaciły, a nie do złodziei. Dziura vatowska jest najniższa w europie. I spadła z 26 % w 2014 do 3 % w 2022.


Luka vatowska od 4 lat rośnie

Przestań słuchać morswieckiego tylko sprawdź dane

Luka podatku VAT w latach 2013 - 2015 była
25%.
Dziś jest około 4 % . Pilny włos urosła ale między rządami złodziei a pisowskimi to przepaść na korzyść pisowskiego. A tak znaleźli metodę
⭐️www niezakopane gov.pl
Cytować
+1 #9 Ekonom 2023-11-19 08:41
Cytuję Polak:
Przynajmniej za rządów PIS pieniądze poszły do ludzi i ich wzbogaciły, a nie do złodziei. Dziura vatowska jest najniższa w europie. I spadła z 26 % w 2014 do 3 % w 2022.


Luka vatowska od 4 lat rośnie

Przestań słuchać morswieckiego tylko sprawdź dane
Cytować
-4 #8 Polak 2023-11-19 06:58
Przynajmniej za rządów PIS pieniądze poszły do ludzi i ich wzbogaciły, a nie do złodziei. Dziura vatowska jest najniższa w europie. I spadła z 26 % w 2014 do 3 % w 2022.
Cytować
+1 #7 Ekonom 2023-11-19 06:46
Cytuję Ekonom:
Jak ktoś normalny, mający elementarną wiedzę nie cierpiący na skleroze może
głosować na Patologie
Obywatelską A skoro głosuje na PO to pewno najbardziej mu się wich rządach podobały liczne afery, zadłużanie kraju,
wysprzedaż majątku za kwotę
ponad 56 mld zi. I tak na nic nie było piniędzy!!! Jak to możliwe?
Bo za ich rządów kradło się na
potege. O tym, że za rządów PO wyciekały ogromne kwoty
pieniędzy i wtedy rząd nie podejmował żadnych decyzji, by ten proceder zahamować, pisala nawet Gazeta Wyborcza , "Miliardy nam znikły," 29.09.2015.
Nawet 46 mld złrocznie mogą
pozbawiać polski budżet korporacje unikające płacenia
podatku CIT, wynika z raportu dla Komisji Europejskiej, na
który powołuje się "GazetaWyborcza" Międzynarodowe
śledztwo dziennikarskie
ujawniło, że ponad 340
międzynarodowych firm przez lata korzystało dogodnych
umów z luksemburskim
fiskusem, które redukowały im
podatek CIT-czasem nawet poniżej 1 proc. Odbywało się to
kosztem innych krajów UE, które traciły wpływy podatkowe, KE
zamówila raportu kilkunastu ekspertów podatkowych, w tym prof. Dominika Gajewskiego
SGH. Ostacowali oni, że min
Polska przez takie działania- jak wynika raportu-traci rocznie
ok. 46 mld z. tj. 4 md
MESIĘCZNE! Dla porównania ok. -38 md kosztuje utrzymanie
calej armii w 2015 r. To jest dopiero KASIORA!

Natomiastfirma PwC wyszacowała, ze
okresie rządów PO-PSL straty na podatku VAT wyniosły 262 md zl. Ciekawym jest także to, że nawet marne wyniki miał wtedy :
PKN ORLEN. Zysk Orlenu za lata 2007 do 2015 tylko 2,9 md,
Za rządów PIS-26,2 md!!
No i wtedy nawet ta "biedna"
firma dostawała pomoc z
budzetu. Tylko w 2010 roku
otrzymała 906,8 mil. Dane w raportach rocznych na stronie
UOKIK, Ciekawe jest to, że za
rządów PO wpływy do budzetu
nie rosły, a teraz b. szybko rosną i rząd ma kasę na realizacje wielu socjalnych programów ta
kasa trafia do ludzi, a nie do złodziei wszelkiej maści
aferzystów! Dochody
budżetowe w latach 2012 r.
287 md , 2013 r. 279 md
, 2014r.-283,md, 2015r.-289 md
2016r.-314 md zł, 2017
r.-350 zł 2018 r.
380 md w 2019
400 md.,. jak to było
możliwe, że za rządów PO/PSL
wpływy do budzetu nie rosły. A
tylko ze sprzedaży majątku
wpłynęło do budżetu ponad 56 mild. Na czym polegal ten
ekonomiczny cud? Gdzie się ta
gigantyczna kasa rozpływała?
Wpływy do budżetu w 2018
roku są większe o ponad 90 mld
z w porównaniu z 2015 rokiem
kiedy to rządzili "geniusze z PO,
A w 2019 roku są wyższe 111
md. W porównaniu z 2015
rokiem, No i dlatego ten rząd
ma kasę dla ludzi. A zarządów
PO/PSL na NIC nie bylo
PINEDZY, Płace zamrożono na
8 lat wielu ludzi nie dostalo
ZADNEJ podwyżki po jakie
licho taki rząd, który prowadził
Polskę do dziadostwa
wysprzedawał majątek i jednocześnie zadłużał na potęgę, kraj,a ludzi traktował jak niewolników i śmieci
proponując im umowy
Smieciowe wydużony wiek
emerytalny. PO może popierać
tylko aferzysta złodziej, bo im
się wtedy żyło doskonale, kradli i byli bezkarni..
Cytować
-2 #6 Ekonom 2023-11-19 06:43
Jak ktoś normalny, mający elementarną wiedzę nie cierpiący na skleroze może
głosować na Patologie
Obywatelską A skoro głosuje na PO to pewno najbardziej mu się wich rządach podobały liczne afery, zadłużanie kraju,
wysprzedaż majątku za kwotę
ponad 56 mld zi. I tak na nic nie było piniędzy!!! Jak to możliwe?
Bo za ich rządów kradło się na
potege. O tym, że za rządów PO wyciekały ogromne kwoty
pieniędzy i wtedy rząd nie podejmował żadnych decyzji, by ten proceder zahamować, pisala nawet Gazeta Wyborcza , "Miliardy nam znikły," 29.09.2015.
Nawet 46 mld złrocznie mogą
pozbawiać polski budżet korporacje unikające płacenia
podatku CIT, wynika z raportu dla Komisji Europejskiej, na
który powołuje się "GazetaWyborcza" Międzynarodowe
śledztwo dziennikarskie
ujawniło, że ponad 340
międzynarodowych firm przez lata korzystało dogodnych
umów z luksemburskim
fiskusem, które redukowały im
podatek CIT-czasem nawet poniżej 1 proc. Odbywało się to
kosztem innych krajów UE, które traciły wpływy podatkowe, KE
zamówila raportu kilkunastu ekspertów podatkowych, w tym prof. Dominika Gajewskiego
SGH. Ostacowali oni, że min
Polska przez takie działania- jak wynika raportu-traci rocznie
ok. 46 mld z. tj. 4 md
MESIĘCZNE! Dla porównania ok. -38 md kosztuje utrzymanie
calej armii w 2015 r. To jest dopiero KASIORA!
Cytować
-6 #5 Ekonom 2023-11-19 06:34
Według danych MF deficyt na 2023 r był planowany 90 mld.
Ale na koniec września wynosił tyko 30 % zaplanowanego.
Deficyt mierzy się do PKB które jest 48,1 %. Jak rządzili reprezentanci złodziei z Tuskowcy było 51%.
Kiedy to nie mieli kryzysów. A PIS Ich miał ąż kilka światowych
Cytować
0 #4 Ekonom 2023-11-18 20:20
Jak wyliczają eksperci, deficyt instytucji rządowych i samorządowych w Polsce zapewne wyniesie ok. 5 proc. na koniec 2023 r. To dużo powyżej granicy UE na poziomie 3 proc. Przyszły rok ma być nieco lepszy, ale według dr hab. Edyty Małeckiej-Ziembińskiej, kierowniczki Katedry Finansów Publicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, nowy rząd odziedziczy ogromną dziurę w kasie państwa.

- Zagrożeniem dla stabilności finansów publicznych jest deficyt nie tylko budżetu państwa (choć ten na 2024 r. zaplanowano w rekordowej wysokości 164,8 mld zł, a szacowany przez ekspertów jest jeszcze znacznie wyższy), lecz całego sektora finansów publicznych. Liczony metodą unijną ma wynieść 4,5 proc. PKB, co naraża Polskę na nałożenie przez Radę UE procedury nadmiernego deficytu. Z rosnącym deficytem związany jest także przyrost zadłużenia, który na dzień 31 grudnia 2024 r. przewiduje się w wysokości do 340 mld zł. W rezultacie dług sektora general government na koniec 2024 r. może przekroczyć 2 bln zł - wylicza.

Brawo pis
Cytować
+4 #3 Ekonom 2023-11-18 14:07
130 mld zł do ścięcia

Przed wyborami MF nie mogło dopuścić do wycieku tej informacji. W strategii zarządzenia długiem od 2025 r. zaordynowano więc zwiększone cięcia wydatków, tak by utrzymać dług poniżej wspomnianego poziomu. Rząd wprowadził tzw. dostosowanie fiskalne rzędu 1 pkt. proc. każdego roku. Co to oznacza? W skrócie: albo ścięcie wydatków na stałe, albo podwyżkę podatków. Przed wyborami z ust przedstawicieli rządu nie usłyszeliśmy o tym ani słowa.

Instytut Finansów Publicznych oszacował, jak kształtowałaby się relacja długu do PKB, zakładając cięcia oraz brak cięć przewidzianych przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Niezależnie od przyjętego wariantu relacja długu do PKB z obecnych niecałych 50 proc. rośnie do ponad 60 proc. (od 61,5 proc. do aż 67,4 proc. PKB za 4 lata). W scenariuszu zgodnym z uzasadnieniem do ustawy budżetowej (dostosowanie o 0,5 pkt. proc. PKB) dług w 2026 r. wyniósłby prawie 62 proc. PKB, a w 2027 r. prawie 65 proc. PKB.


Ojej...biedaczki zapomnieli uprzedzić swoich wyborców że nadciąga szambo i cięcia w budżecie
Cytować

Powiązane artykuły

X