Producenci malin otrzymają pomoc finansową jeszcze w tym roku

Pomoc dla producentów malin, która będzie udzielana ze względu na wzrost kosztów uprawy i problemy ze zbytem tych owoców, w wysokości 55 mln zł, zostanie wypłacona w tym roku - poinformował w czwartek podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

Jak wskazał podczas posiedzenia sejmowej komisji wiceminister, program pomocowy dla producentów malin przewiduje wypłatę kwoty 55 mln zł, a środki te będą pochodziły z rezerwy celowej budżetu państwa.

Bartosik zapytany, kiedy należy spodziewać się wypłaty tych środków, poinformował, że "otrzymaliśmy już pozytywną odpowiedź z Komisji Europejskiej i środki te zostaną wypłacone w tym roku".

Resort rolnictwa informował wcześniej, że dotacja przysługuje na złożone do 31 października 2023 r. przez producentów malin wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomocą może być objęte do 10 ha upraw malin.

Z informacji zamieszczonych na stronie resortu rolnictwa wynika, że stawki pomocy wynoszą: 1250 zł/ ha upraw malin, na których wystąpiły szkody spowodowane wystąpieniem w 2023 r. przymrozków wiosennych, huraganu lub gradu i w odniesieniu do których producent malin złożył wniosek o udzielenie pomocy w związku ze stratami w wysokości co najmniej 70 proc., lub 2500 zł/ ha, jeżeli nie złożył wniosku o pomoc w związku ze stratami w wysokości co najmniej 70 proc. z tytułu przymrozków wiosennych, huraganu lub gradu. (PAP)

Komentarze  

+1 #3 Ekonom 2023-12-08 18:27
Jak mi przeleją to rezerwuję Galapagos albo soccoro
Cytować
+4 #2 Plantator z Kraśnika 2023-12-08 17:07
Już rezerwuję wycieczkę do Grecji Brawo PiS będę zawsze na was głosował
Cytować
-5 #1 Ekonom 2023-12-08 10:17
A co z producentami innych gatunków??


Lubelski matecznik PiS za wierność ma zostać wynagrodzony???
Cytować

Powiązane artykuły

X