Rynek nawozowy jest przygotowany do szczytu sezonu aplikacyjnego

Grupa Azoty opublikowała szacunkowe wolumeny produkcji za styczeń 2024 roku, które potwierdzają, że rynek nawozowy jest przygotowany do szczytu sezonu aplikacyjnego w efekcie zakupów dokonanych w grudniu. Z opublikowanych danych wynika, że produkcja nawozów azotowych w spółkach Grupy Kapitałowej zmniejszyła się względem grudnia ub. roku – szacunkowe wolumeny za styczeń to 199 tys. ton w porównaniu do 281 tys. ton za grudzień.

Z kolei wzrost poziomów produkcji został odnotowany w przypadku nawozów specjalistycznych – w styczniu szacunkowe poziomy to 25 tys. ton względem 17 tys. ton w grudniu. W nawozach wieloskładnikowych szacunkowa produkcja w styczniu wyniosła 48 tys. ton w porównaniu do 54 tys. ton w grudniu.

W przypadku OXO szacunkowe poziomy produkcji zarówno w styczniu i grudniu wyniosły 11 tys. ton. W Poliamidzie szacunkowa produkcja również została utrzymana na niezmienionym poziomie – 8 tys. ton. Napływ tanich produktów z Azji do Unii Europejskiej jest coraz bardziej widoczny w szacunkowych wolumenach w obszarze mocznika – 48 tys. ton w styczniu względem 74 tys. ton w grudniu.

Szacunkowe poziomy produkcji nawozów azotowych w listopadzie i grudniu pozwoliły nam zabezpieczyć rynek krajowy w nawozy przed szczytem sezonu aplikacyjnego. Z kolei w styczniu obserwowaliśmy w tym roku większe zainteresowanie rolników nawozami specjalistycznymi. Niższe poziomy produkcji w moczniku odzwierciedlają aktualną sytuację na rynku Unii Europejskiej w tym obszarze - mówi Zbigniew Paprocki, Dyrektor Generalny, Członek Zarządu Grupy Azoty S.A.

Komentarze  

0 #1 Guest 2024-02-14 18:50
Grupa azoty po 7 latach rządów geniuszy z piss ma

10 miliardów złotych straty
Tego nawet Niemiec nie kupi

Brawo Jarosław i koledzy
Cytować

Powiązane artykuły

X