W poniedziałek rozpoczną się negocjacje z rolnikami. "Rozmowy jakich nie było w Polsce od 30 lat"

Wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak powiedział Polskiemu Radiu, że w poniedziałek rozpoczną się negocjacje z rolnikami. Dodał, że obecnie są ustalane szczegóły. Michał Kołodziejczak mówi, że jeżeli dojdzie do tych negocjacji, to będą to rozmowy jakich w temacie rolnictwa nie było w Polsce od 30 lat.

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi podkreślił, że celem resortu jest wypracowanie porozumienia z rolnikami. - Ustanowienie pewnej mapy drogowej, czasu na rozwiązanie kolejnych problemów, bo to nie jest działanie polityczne, to jest działanie strategiczne, które musi przełożyć się na to, żeby takich problemów nie było za 2 miesiące, tylko z innego powodu - stwierdził Kołodziejczak.

Wiceminister dodał, że rolnicy wskażą swoich przedstawicieli, którzy wezmą udział w negocjacjach z rządem. Zadeklarował, że na pewno nie będą to związkowcy, którzy realizują dziś cele partii politycznej. Michał Kołodziejczak powiedział, że do końca tygodnia wskaże miejsce, w którym odbędą się te negocjacje. Dodał, że dziś będzie rozmawiał na ten temat z ministrem kultury, by jak stwierdził "miejsce miało odpowiednią rangę do problemów".

fot. Michał Kołodziejczak/X

Komentarze  

+1 #1 Wizytor 2024-02-22 05:43
No i minister kultury będzie jasno i kulturalnie rolnikom mówił żeby we wtorek nie blokować warszawy
Cytować

Powiązane artykuły

X