Laboratorium Grójec już działa
Producenci owoców i warzyw oraz eksporterzy mogą już korzystać z usług nowego laboratorium, które uruchomiono w Słomczynie k. Grójca. Laboratorium Grójec, należące do spółki UO Technologia rozpoczęło działalność 1 czerwca 2014 r, oferuje usługi m.in. badania w owocach i warzywach pozostałości środków ochrony roślin np. pod kątem wymagań Federacji Rosyjskiej (460 związków).
Laboratorium Grójec wyposażone jest w najnowszą technologię analityczną i spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa. Zatrudnia obecnie ok. 10 osób i jest w stanie przebadać 100 próbek w ciągu doby. Są one przechowywane w archiwum do 3 miesięcy, co pozwala weryfikować np. ewentualne kwestionowanie produktów wyeksportowanych. W planach firmy UO Technologia jest poszerzenie zakresu badań do ponad 700 związków, a także zwiększenie pracy w laboratorium do trzech zmian.
UO Technologia Sp. z o.o. powstała w 2012 r, a jej głównym celem było uruchomienie laboratorium analizującego pozostałości ś.o.r. oraz mikrobiologicznych czynników patologicznych w owocach i warzywach. Spółka jest członkiem Klastra Warzywno-Owocowego Województwa Mazowieckiego, w skład którego wchodzą także: Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW, Arysta Lifescience Polska, PHU Jeznach, oraz grupy producentów Jabłuszko i Rajpol. Klaster dzięki Laboratorium Grójec, będzie prowadził również projekty badawczo-rozwojowe, prowadzące m.in. to opracowania nowych środków ochrony roślin.
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Racjonalne nawożenie w sadach – bezpłatne szkolenie online
- Wiśnie 2026: spadek zbiorów na Węgrzech, wzrost w Turcji i Serbii
- Grad niszczy sady jabłoniowe w Belgii. Straty przekraczają 50 procent
- Stres termiczny – ukryty złodziej plonu. Jak przewidywać stres termiczny i radiacyjny?
- Jak ograniczyć pękanie czereśni? Praktyczne informacje dla producentów
- Borówka – jak zwiększyć jakość i masę owoców przed zbiorami?
- Używasz tych środków? Możesz stracić dopłaty i zapłacić wysokie kary


Komentarze
Zapraszam na naszą stronę internetową www.uo-technologia.pl