Ochrona zdrowia roślin - nowy kierunek na SGGW

ochronazdrowia roslinSzkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uruchomiła nowy kierunek studiów - ochrona zdrowia roślin (studia I stopnia - inżynierskie). Jak informuje SGGW, kierunek został utworzony z myślą o przyszłych potrzebach rynku. Studenci zostaną wyposażeni w szeroką wiedzę teoretyczną, a także w niezbędne umiejętności praktyczne, co uczyni z nich wysokiej klasy specjalistów, którzy z łatwością odnajdą właściwe miejsce w wymagającym otoczeniu rynkowym. Zatrudnienie będą oferowały sektory związane z ochroną środowiska, polową i szklarniową produkcją rolniczą, ogrodniczą, produkcją warzyw oraz ziół, kwiatów, przedsiębiorstwa zajmujące się handlem i doradztwem, a także jednostki naukowo-badawcze.

Studia prowadzone na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu. Na Ochronę zdrowia roślin wydział przygotował 60 miejsc na studiach stacjonarnych. 

Program kierunku: agroekologia, mikroorganizmy chorobotwórcze, morfologia i anatomia zwierząt, fizjologia roślin, żywienie mineralne i choroby fizjologiczne roślin, diagnostyka entomologiczna i fitopatologiczna, środki ochrony roślin i produkty biobójcze, integrowana ochrona roślin przed szkodnikami,  chorobami i chwastami, zwalczanie organizmów szkodliwych w uprawach ekologicznych, ekotoksykologia i ochrona środowiska, choroby roślin w terenach zurbanizowanych, entomologia i fitopatologia miejska, szkodniki i patogeny o znaczeniu sanitarnym, agrotechnika jako źródło stresu dla roślin, technika ochrony roślin, prawo w ochronie roślin, infrastruktura ekologiczna gospodarstw, biostymulatory w ochronie roślin, rośliny ogrodnicze w fitoremediacji.

Zobacz także: Drosophila suzukii jest już w Polsce. Wywiad z mgr inż. Alicją Chorąży

 

Komentarze  

0 #1 Guest 2015-06-06 16:21
Hmmm, bardzo intrygujący kierunek. Ciekawe czy taki inżynier będzie w stanie rozróżnić gatunki roślin, jakie przyjdzie mu przywracać do zdrowia, bo nie widzę w trybie nauki żadnych przedmiotów ogólnych jak sadownictwo, rośliny ozdobne czy warzywnictwo... Ja rozumiem, że postęp i moda, ale żeby tak płytko myśleć w 21. wieku?? No chyba, że się mylę - muszę jeszcze raz przeczytać na stronie uczelni. Pozdrawiam "starych" absolwentów specjalizacji OCHRONA ROŚLIN :)
Cytować

Powiązane artykuły

X