Ceny jabłek przemysłowych wróciły do poziomu sprzed obniżki. Obecnie za suchy przemysł skupy oferują do 0,90 zł/kg, za mokry około 0,86 zł/kg. Stawki za jabłko do obierania również są stabilne. W większości przypadków oferowane jest od 1,10 do 1,20 zł/kg.

Po kilkudniowej obniżce z poprzedniego tygodnia (spadek o około 5 groszy na kilogramie) ceny powróciły do poprzedniego poziomu. W grójeckim suchy przemysł można sprzedać w cenie 0,90 zł/kg, mokry natomiast za 0,86 zł/kg (ceny na skupie MD-Macierzyński w Gośniewicach). W Wielkopolsce stawki jeszcze wyższe. Uzyskać można nawet 0,95 zł/kg netto. Chociaż zbiory jabłek idą pełną parą, obniżek nie ma – jak dotąd nie sprawdziły się przewidywania co do spadków cen w końcówce września. Jak zauważają właściciele skupów, w tym sezonie przemysł jest towarem deficytowym.

Widać to również po kwotach oferowanych za jabłko do obierania. W tym momencie przetwórnie oferują za taki towar od 1,10 do 1,20 zł/kg. W tym przypadku wymagania co do jakości są jednak wyższe. Przede wszystkim jabłka muszą mieć rozmiar od 70 +, nie mogą być obite, ani nosić śladów „korka”. Niewymagane jest natomiast wybarwienie. Obecnie poszukiwany jest przede wszystkim Ligol, ale zaczynają się także zakupy Jonagoldów.