Plaga kradzieży trwa. Tydzień temu w Rawie Mazowieckiej skradziono Fiata Ducato z chłodnią. Samochód wykorzystywany był do przewożenia jabłek. Poszkodowany nie odpuścił – skradzionego samochodu poszukuje biuro detektywistyczne Rutkowski.

Poszkodowani proszą o udostępnienie informacji. Samochód skradziono w nocy z 2/3 lutego 2018r. około godz. 1.45 sprzed domu na ul. Zamkowa Wola 11 w Rawie Mazowieckiej. Marka: Fiat Ducato izoterma L4H2, silnik 2,3 EURO 5, rok prod.2016, kolor biały, skrzynia manualna, moc silnika 130KM, pojemność silnika 2300 cm3, zabudowa termiczna, kamera cofania, klimatyzacja, nowe opony zimowe MATADOR, rozmiar 215/75/16C, rok prod.2017. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, proszony jest o kontakt z biurem Krzysztofa Rutkowskiego pod numer numerem alarmowym 600 007 007.

Kilka dni temu informowaliśmy, że w godzinach nocnych (około 3.40) z posesji w Grzymkowicach (powiat rawski) skradziono ładowarkę marki MUSTANG 406. Sprzęt zamknięty był w garażu, co niestety, nie stanowiło problemu dla złodziei. Jak mówi poszkodowany, złodzieje prawdopodobnie chcieli ukraść inny ładowacz (teleskopowy),  ale nie wiedzieli, że posiadał usterkę – nie udało im się go uruchomić i w rezultacie zdecydowali się „zabrać ze sobą” inny.

Jak mówią sadownicy, w ostatnim czasie często słyszy siię o podejrzanych autach kręcących się w pobliżu zabudowań. Wielu podejrzewa, że złodzieje robią rozpoznanie.

– Takie samochody będą przejeżdżały powoli, żeby dobrze zlustrować sad i teren. Jeśli widzicie Państwo podejrzane auta, spiszcie numery. Jeśli coś Was zaniepokoi, informujcie policję pod numerem 997 – mówiła starsza sierżant z Komendy Policji w Mszczonowie, Emilia Wielorańska na letnim spotkaniu z sadownikami w Wilczorudzie.