Ranny 19-latek, uszkodzone pojazdy i ponad 20 ton jabłek rozsypanych na drodze - to skutki wypadku drogowego do jakiego doszło przedwczoraj w Siedliskach. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący pojazdem marki Nissan zderzył się z jadącą z przeciwka ciężarówką przewożącą owoce. Osobówka wpadła do przydrożnego rowu, a samochód ciężarowy wraz z naczepą przewrócił się na jezdni.

Łukowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło przedwczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 808 w Siedliskach. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki Nissan 19-latek z gminy Wojcieszków zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym marki Volvo z dołączoną naczepą. Następnie osobówka wjechała do przydrożnego rowu, a ciężarowe auto wraz z naczepą przewróciło się na drodze, w efekcie czego przewożone ponad 20 ton jabłek wysypało się na jezdnię. Młody mężczyzna przy użyciu specjalistycznego sprzętu straży pożarnej został wydobyty z nissana i został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznał nie zagrażają jego życiu. W związku ze zdarzeniem przez kilka godzin droga wojewódzka była zablokowana. Do godziny 3:00 inni kierowcy korzystali z wyznaczonych przez policjantów objazdów.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący nissanem 19-latek bezpośrednio przed zderzeniem się z ciężarówką hamując chciał uniknąć zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem marki Dodge, którego kierujący wyprzedzał inny samochód ciężarowy. Teraz prowadzący postępowanie funkcjonariusze sprawdzą dokładne szczegóły i okoliczności wypadku.

Apelując o zachowanie ostrożności na drodze przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem, między innymi upewnić czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu.

 

Źródło: .ubelska.policja.gov.pl

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia