Dzisiejszej nocy (13/14 maja) doszło do kolejnej kradzieży. Tym razem skradziono zestaw: ciagnik McCormick F70 i opryskiwacz Dragone z gospodarstwa sadowniczego w miejscowości w Latków – gmina Magnuszew, powiat kozienicki.

Jak wyjaśnia nam poszkodowana, nie wiadomo, o której godzinie doszło do kradzieży, ale wszyscy domownicy całą noc byli obecni w domu. Ciągnik z podczepionym opryskiwaczem stał na podwórku, za przechowalnią. Po śladach można wywnioskować, że maszyny wyprowadzono przez sad – złodzieje rozcięli siatkę, którą ogrodzona była kwatera. Gospodarstwa pilnował pies, jednak nie zaalarmował domowników – zwierzę zaginęło tej nocy.

Według poszkodowanych nie ma wątpliwości, że w kradzież zamieszany jest ktoś, kto dobrze znał okolicę. Złodzieje doskonale wiedzieli, którędy wyprowadzić maszyny. W razie posiadania pomocnych informacji, można kontaktować się pod numerem: 693 356 773.

To już drugi przypadek kradzieży w ciągu kilku ostatnich dni. Przypomnijmy, że z gospodarstwa sadowniczego w miejscowości Chrząszczew (gmina Biała Rawska) nocą z 9/10 maja skradziono opryski i nawozy. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę od 50 do 70 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia