Z gospodarstwa sadowniczego w miejscowości Chrząszczew (gmina Biała Rawska) nocą z 9/10 maja skradziono opryski i nawozy. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę od 50 do 70 tysięcy złotych.

Dziś rano w jednym z gospodarstw w Chrząszczewie zorientowano się, że zniknął ciągnik Ursus-C330 i opryski o szacowanej wartości około 4 tysięcy złotych. Już po zgłoszeniu sprawy na policję odnaleziono ciągnik w pobliskim sadzie. Do ciągnika podczepiona była przyczepka… należąca do sąsiada.

Zdziwiony poszkodowany skontaktował się z właścicielem przyczepki, który wiedziony niepokojem sprawdził swój magazyn. Jak się okazało, nocą skradziono mu środki ochrony i nawozy za sięgającą 70 tysięcy złotych.

Odtwarzając przebieg sytuacji – z jednego z gospodarstw złodzieje zabrali ciągnik i mniejszą ilość oprysków, przebyli krótką drogę do sąsiedniego gospodarstwa, gdzie podczepili przyczepkę, weszli do magazynu środków ochrony, zabrali towar wart 70 tysięcy, po czym odjechali na bezpieczną odległość do sadu, przepakowali towar na swój transport, a ciągnik porzucili… A wszystko pod osłoną nocy…

Niestety, jak widać, złodzieje doskonale orientowali się w terenie…

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia