Rynek Hurtowy Bronisze podaje w komentarzu o sytuacji rynkowej, że wygasł import truskawek z importu. Początek krajowego szczytu truskawkowego, który przy obecnej pogodzie może trwać bardzo krótko. Ceny na razie bardzo satysfakcjonujące producentów (5-8 zł/kg), którzy zainwestowali w nowoczesne odmiany i systemy ochrony przeciw suszy, przymrozkom i chorobom.

Pierwsze dostawy czereśni krajowej – odmiana Burlat w cenie 12-15 zł/kg. Podzielone opinie prognostyczne nt zbiorów i cen, zróżnicowany poziom strat mrozowych w zależności od rejonu upraw. Równolegle oferowane są czereśnie z Hiszpanii i Bałkanów w cenie 20-25 zł/kg, które górują nad krajowym Burlatem wielkością.

Arbuzy świetnie się sprzedają ze względu na upały i to zahamowało na razie spadek cen 2,85-3,3 zł/kg odmiany z pestkami i 4 zł/kg bezpestkowe. Musimy poczekać na tańsze arbuzy z Bałkanów i Ukrainy.

Wzrasta podaż owoców pestkowych z basenu Morza Śródziemnego. Morele, brzoskwinie, nektaryny  w cenie 5-7 zł/kg, krajowi producenci komunikują duże straty mrozowe w tym asortymencie.

 

Źródło: bronisze.com.pl

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin