Od poniedziałku (06.04.2020) rolnicy będą mieli możliwość skorzystania ze specjalnej linii kredytowej na preferencyjnych warunkach. Pula środków przeznaczona na program to 1.5 mld złotych, choć Ministerstwo Rolnictwa zapewnia, że będzie ona zwiększana w miarę potrzeb. Środki z kredytu mogą zostać przeznaczone na rozwój inwestycji w gospodarstwie bądź jako pomoc po klęskach żywiołowych.

Zgodnie z przyjętymi procedurami, wnioski o udzielenie kredytów będą przyjmowały oddziały banków, z którymi rolnicy współpracują. Oprocentowanie kredytu ma wynosić 0.5%.

Banki wszystkie decyzje mają już przekazane. Rolnicy od poniedziałku mogą udawać się do swoich banków. Ich lista będzie zamieszczona zarówno na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jak i Ministerstwa Rolnictwa.- informuje serwis AgroBiznes przebywający w domu na kwarantannie minister Jan Ardanowski.

Ministerstwo rolnictwa przypomina, że od początku kwietnia rolnicy mogą korzystać z przewidzianej dla nich części Tarczy Antykryzysowej, m. in. z umorzeń kwartalnych składek KRUS, zwolnień z podatku od nieruchomości, a także ułatwień dla pracowników sezonowych. W dalszej perspektywie planuje się rozszerzyć wsparcie o pomoc agroturystce oraz sprzedaży bezpośredniej.

W tych fatalnych dla gospodarki chwilach minister rolnictwa zachęca również do patriotyzmu konsumenckiego i wyboru polskich produktów.

Źródło informacji: serwis AgroBiznes TVP

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin