W intrenecie zaczyna pojawiać się coraz więcej wpisów nawołujących do bojkotu żywności wyprodukowanej przez polskich rolników. Internauci deklarują, że od dziś będą wybierać tylko zagraniczne owoce i warzywa. Akcja ma być odwetem na producentach żywności za duże poparcie w wyborach obecnego prezydenta. Według sondażu Ipsos Andrzej Duda otrzymał 81 procent głosów oddanych przez rolników.

Niezadowoleni z wyników wyborów ogłosili akcję „bojkotujemy produkty polskiej wsi” i w ramach protestu zapowiadają, że będą kupować tylko owoce i warzywa pochodzące z zagranicy:

 „…kupowałem produkty z polskiej wsi… chyba przestanę? Płaciłem dużo więcej – cóż, wracam do sieciówek, będzie taniej! Ze słonecznej Hiszpanii – taniej i lepsze! Polskiej wsi dziękuje…”

„Tak sobie myślę, jeżeli 81% rolników wybrało nam Dudę, to może my w sklepach zastanówmy się z jakiego kraju kupujemy produkty. Kiedyś kupowałam, bo polskie, od dziś nie będę, bo pisowskie.”

 „Ja również :) koniec „bo polskie” – mam wybór i go dokonam. Ryneczki i bazarki, to też już nie moja bajka.”

„Mam to samo postanowienie: nie kupuję produktów od polskich rolników, przyjdzie mi to łatwo, bo polskie są i gorsze i droższe.” – może przeczytać na twitterze.

W dzisiejszych czasach, gdy tak wiele mówi się o patriotyzmie konsumenckim, o zwracaniu uwagi na pochodzenie produktów, takie apele są po prostu niepoważne i nie na miejscu. Nikomu nie służą i są szkodliwe dla polskiej gospodarki.

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection