Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem. Miejscami może spaść do 50 litrów wody na metr kwadratowy.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w południowej części województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Prognozuje się tam wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami o sumie 30-40 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie do 50 l/mkw. oraz porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę Miejscami pojawi się grad. Ostrzeżenia drugiego stopnia IMGW wydał dla województw: mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskie i północnej części województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Prognozuje się tam wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwe opady gradu. Alarmy ważne będą w poniedziałek w godzinach 12-21.30.

Jeśli chodzi o temperaturę, przed nami upalny poniedziałek od 27 do 30 stopni C, od wtorku możemy spodziewać się nieco niższych temperatur od 24-26 stopni C, prognozowana temperatura w środę to maksymalnie 25 stopni C.

 

 

 

 
 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection