Prognoza pogody na najbliższy tydzień
W najbliższym tygodniu pogoda będzie często się zmieniać. Początek tygodnia będzie ciepły z niewielkimi opadami, ale również nocnymi mgłami. Od środy ochłodzi się i deszczu będzie więcej, głównie na południu kraju. Koniec tygodnia będzie słoneczny, ale w dalszym ciągu chłodniejszy, szczególnie nocami.
W poniedziałek przeważać będzie zachmurzenie duże i miejscami padał będzie deszcz lub mżawka. Z każdą godziną będzie robić się coraz cieplej, na termometrach od 9°C, 10°C na wschodzie do 18°C na zachodzie. Nad morzem okresami wiał będzie umiarkowany i dość silny, a chwilami również porywisty, wiatr z południowego zachodu.
Po ciepłej nocy, kiedy to temperatura minimalna wyniesie od 8°C na wschodzie do 12°C na zachodzie, we wtorek nadal pochmurno i praktycznie w całym kraju słabe opady deszczu. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach od 11°C do 16°C. Nad morzem wiatr nieco osłabnie, choć w dalszym ciągu chwilami będzie porywisty.
W środę i czwartek na południu kraju miejscami spodziewamy się intensywniejszych opadów deszczu, na pozostałym obszarze zza chmur wyglądać będzie słońca, a przelotny deszcz padał będzie jedynie miejscami. Zrobi się chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie od 7°C do 10°C. Nocami na północnym zachodzie kraju nie można wykluczyć przygruntowych przymrozków do -1°C.
Piątek na północy i w centrum kraju będzie pogodny, pochmurno będzie nadal na południu, a deszcz będzie słabł. Noc z czwartku na piątek na północy kraju będzie chłodna, temperatura minimalna spadnie do 1°C, jeszcze chłodniej będzie przy gruncie – nawet -3°C. W dzień na termometrach od 8°C do 11°C. Słaby wiatr wiał będzie ze wschodu i południowego wschodu.
Weekend zapowiada się słonecznie praktycznie w całym kraju. Niestety bezchmurne noce skutkować będą znacznymi spadkami temperatury, na północy kraju do 0°C, 2°C, a przy gruncie do -3°C. W dzień najcieplej będzie na południu kraju, do 12°C, 14°C, najchłodniej natomiast na północy, od 8°C do 10°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, wiał będzie z południowego wschodu.
Źródło: IMGW
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Wiśnie w fazie białego pąka i początku kwitnienia – ochrona oraz biostymulacja
- Pszczoła miodna pod ostrzałem? Ostry sprzeciw pszczelarzy wobec planów rządu
- Nawożenie, ochrona i poprawa zapylania – kompleksowe podejście Braci Palus do produkcji jabłek
- UWAGA: groźne przymrozki 26/27 kwietnia. Jak ograniczyć uszkodzenia?
- Przymrozki od niedzieli – kiedy ryzyko będzie największe?
- Wzmocnienie pąków przed zimnym tygodniem
- Taniej niż mogłoby być – rząd o skutkach pakietu stabilizacyjnego dla cen paliw

