Dzisiaj mija tydzień od wybuchu pożaru w obiekcie należącym do grupy producentów Polskie Sady Sp. z o. o., nadal trwa akcja dogaszania pogorzeliska. Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona. Na miejscu pracuje ciężki sprzęt.

W piątek 15 stycznia o około godziny 19.30, wybuch pożar w obiekcie należącym do grupy producentów Polskie Sady Sp. z o. o. znajdującym się w Białej Rawskiej. Pożar gasiło kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej, silny wiatr powodował, że ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał.

Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.

– Akcja cały czas trwa, na miejscu od dwóch dni pracuje ciężki sprzęt – dwie koparki, które starają się rozrywać elementy, które się pozapadały. Dym i płomienie jeszcze się wydobywają, więc cały czas trwa dogaszanie. Jest to wyjątkowo ciężka akcja, dlatego trudno ustalić, kiedy może nastąpić jej zakończenie. Strażacy pracujący na miejscu robią wszystko, by jak najszybciej dogasić ogień. – powiedział nam st. kpt. Konrad Krupa

Trudność akcji w tej chwili stanowi to, że nie można wejść do obiektu, ponieważ grozi on zawaleniem.

– Jest to duży złożony obiekt, do którego środka nie można się dostać bez ciężkiego sprzętu, a z zewnątrz nie można nic zrobić. Dopóki koparki nie wyciągną elementów konstrukcji nie będzie możliwe ugaszenie ognia. – powiedział st. Kpt. Konrad Krupa.

 

 

 

 

DSC05296

 

DSC05263.JPG

 

DSC05267.JPG

 

DSC05208.JPG

 

DSC05254.JPG

 

DSC05287.JPG

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection