Polska szuka możliwości eksportu jabłek do GCC przez Dubaj

 

Polska ma nadzieję, że handel do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wzrośnie, ponieważ chcemy wejść na rynki jabłek GCC przez Dubaj – powiedziała Karolina Kamińska z Unii Owocowej.

Rada Współpracy Państw Arabskich Zatoki Perskiej, potocznie nazywana Radą Współpracy Zatoki Perskiej (GCC), jest regionalną międzyrządową unią polityczną i gospodarczą, w skład której wchodzą wszystkie arabskie państwa Zatoki Perskiej - Bahrajn, Kuwejt, Oman, Katar, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie - z wyjątkiem Iraku.

„Polska eksportuje rocznie około 400 kontenerów jabłek do Dubaju. Obecnie koncentrujemy się na rynku ZEA, ale są też dobre możliwości ekspansji na inne kraje Zatoki Perskiej. ZEA to otwarta brama dla handlu z krajami regionalnymi. Eksport jabłek z Polski do Dubaju będzie rósł, ponieważ jakość naszego jabłka poprawia się z każdym rokiem – powiedziała Kamińska na targach Gulfood, które miały miejsce 21-25 lutego w Dubaju.

Powiedziała, że ​​Zjednoczone Emiraty Arabskie są znane z importu najwyższej jakości żywności z całego świata i jest to duże wyzwanie, z którym również polscy i europejscy eksporterzy jabłek starają się sprostać.

„Rynek ZEA zaczęliśmy eksplorować od 2014 roku i jest to nasza druga kampania promocyjna tutaj. Dystrybutorzy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich chcą kupować popularne odmiany, takie jak Gala, Golden. Znamy ten rynek bardzo dobrze i mamy stąd wielu dystrybutorów, którzy importują jabłka z Polski i Europy”. - stwierdziła.

Kamińska powiedziała, że ​​wystawa żywności i napojów to ważne wydarzenie nie tylko w Zatoce, ale na całym świecie, a dotychczasowa reakcja była dobra, ponieważ wiele osób było zainteresowanych importem jabłek z Polski i Europy. 

26 edycja wydarzenia jest pierwszą tego typu imprezą organizowaną z udziałem osobistym od początku pandemii.

Źródło: FreshPlaza

Powiązane artykuły