Piwo z grójeckich owoców

Piwa owocowe cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. W kraju z powodzeniem działa wiele browarów rzemieślniczych, jednym z nich jest browar "Ziemia obiecana" z Pabianic, który produkuje piwa z dodatkiem grójeckich owoców takich jak truskawki, maliny, porzeczki i borówki.

Pierwszym piwem, które uwarzyliśmy z grójeckich owoców w browarze Ziemia Obiecana w Pabianicach była Puwiteka owocowa. Powstała w wakacje 2020 r. na dziewiąte urodziny łódzkiego pubu kraftowego Piwoteka Narodowa. Było to piwo z dodatkiem malin i truskawek – mówi w rozmowie z „Życiem Grójca” piwowar Damian Bińkiewicz.

Puwiteka owocowa to lekkie piwo o łagodnym, orzeźwiającym smaku. Piwo ma 6 procent, ale zdanie piwowara nie czuć w nim alkoholu. 

Dzięki laktozie i owocom powstał fajny, zbalansowany smak, z jednej strony słodki, a z drugiej lekko kwaśny. Ludziom smakują takie piwa, rynek je dosyć dobrze chłonie – ocenia piwowar. 

Kolejną owocową propozycją z wykorzystaniem grójeckich owoców jest piwo Benga, które zawiera dodatek malin, czerwonych porzeczek i borówek amerykańskich.

Zdaniem piwowara tajemnicą owocowego piwa jest odpowiednie zbilansowanie smaków, kompozycja owocowa musi być dobrze przemyślana, wszystko musi do siebie pasować. Niektórych owoców nie powinno się ze sobą łączyć, ponieważ mogą zdominować pozostałe. 

Więcej można przeczytać tu:  zyciegrojca.pl

Powiązane artykuły