Pożar w gospodarstwie sadowniczym: Straty oszacowano na 1,5 mln zł

W Niedzielę Wielkanocą w gospodarstwie sadowniczym w miejscowości Michałów Parcela w gminie Warka doszło do wybuchu pożaru. Straty wstępnie oszacowano na ponad 1,5 miliona złotych, jednak dzięki sprawnej akcji strażaków, udało się uratować mienie o wartości 3,7 mln złotych.

W niedzielę 4 kwietnia przed godziną 11.00 Państwowa Straż Pożarna w Grójcu otrzymała zgłoszenie o pożarze w gospodarstwie sadowniczym. Ogień zajął skrzyniopalety – drewniane i plastikowe stojące przy budynku mieszkalnym, a także zgromadzone obok sortowni jabłek, pakowalni i przechowalni.

Akcja trwała ponad 6 godzin, uczestniczyło w niej 68 strażaków z 17 zastępów straży pożarnej.

– Ogień szybko zajął skrzynie. Wszystkie te budynki stoją bardzo blisko siebie, podobnie jak budynek mieszkalny właścicieli gospodarstwa. Zachodziło niebezpieczeństwo, że ogień obejmie także te budynki. Gdyby ta się stało, straty materialne byłyby olbrzymie. Na szczęście strażacy nie dopuścili do tego. –  powiedział na łamach portalu echodnia.eu, starszy kapitan Marcin Błoński, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grojcu.

Wstępnie oszacowano, że spaliło się około dwa tysiące skrzyniopalet o wartości 1,5 miliona złotych.

Przyczyna pożaru nadal nie jest znana. Zostanie powołany biegły z zakresu pożarnictwa.

Relacja wideo dostępna pod linkiem: https://www.e-sadownictwo.pl/wiadomosci/z-kraju/9674-pozar-w-gospodarstwie-sadowniczym-splonelo-tysiace-skrzyniopalet

Zdjęcie: Facebook/OSP Chynów

Powiązane artykuły