Przed nami kilka nocy z przymrozkami

Niestety po kilkudniowym ociepleniu od dziś do Polski zacznie napływać chłodniejsze powietrze znad Skandynawii i Bałtyku. Przyniesie ono ochłodzenie i przymrozki. Temperatury nocami mogą spadać poniżej zera praktycznie w całej Polsce.

Od dzisiaj zacznie robić się zdecydowanie chłodniej. Niestety nocne przymrozki mogą występować do końca kwietnia. Jeśli chodzi o poprawę pogody modele nie są zgodne w tej kwestii, jedne wskazują, że ochłodzenie utrzyma się, aż do weekendu majowego, inne twierdzą, że ze spadkami temperatury będziemy mieć do czynienia wyłącznie nocami, a w dzień termometry będą wskazywały około 15 stopni. Niestety żaden z wariantów nie jest optymistyczny dla producentów owoców, takie amplitudy mogą być opłakane w skutkach dla upraw sadowniczych.

Jednak pewne jest, że w najbliższych dniach czeka nas kilka chłodnych nocy...

 W nocy z piątku na sobotę temperatura w górach spadnie do -4 stopni. Przymrozki mogą też wystąpić w północnej części kraju. Kolejne dni również miną pod znakiem przymrozków. W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura może spaść nawet do -4 stopni, oczywiście przy gruncie spadki mogą być większe.

W najgorszym wypadku ochłodzenie i nocne przymrozki zostaną z nami do środy w przyszłym tygodniu. Jednak niektóre modele pogodowe wskazują, że ocieplenie przyjdzie już w poniedziałek, od kiedy nocami temperatury spadną minimum do 4-5 stopni.

Powiązane artykuły

Przymrozki nie odpuszczają