Piąta wpadka w Czechach...
Na stronie czeskiego Urzędu Kontroli Rolnictwa i Żywności w kategorii „Niebezpieczna żywność” pojawiło się dziś (23.03) kolejne ostrzeżenie o przekroczeniach w polskich jabłkach.
W miejscowości Velká Bystřice (Makro) znaleziono polskie jabłka zawierające propargit. Poinformowano, że były to „jabłka czerwone” na wytłoczkach, pakowane po 6 kg.
W tym samym sklepie już raz znaleziono pozostałości, o czym informowano 23 lutego. Wówczas chodziło o chloropiryfos.
zdjęcie poglądowe
Nie przegap najnowszych wiadomości
{source}[[a href="/sadownicy-poluja"]]Sadownicy polują[[/a]]{/source}
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Sadownicy przygotowują sady na falę upałów
- Ruszyły kontrole pozostałości środków ochrony roślin. Inspektorzy sprawdzą owoce i warzywa
- BerryTech 2026 – nowoczesne technologie i praktyczna wiedza dla producentów owoców jagodowych
- Letnie opryski. Najczęstsze błędy, które obniżają skuteczność zabiegów
- Największy błąd przy zakładaniu plantacji truskawek? Sadzenie bez przygotowania gleby
- Filipiny kolejnym kierunkiem dla polskich jabłek? Polska walczy o dostęp do rynku liczącego 120 mln konsumentów
- Borówka przed i w trakcie zbiorów – jak poprawić jakość owoców?


Komentarze
szanowni Państwo propargit to substancja z przemytu. Może dojdzie się po nitce do kłębka? jakie to zdziwienie będzie jak się okaże kto to