Jak podaje Komitet Kontroli Państwowej regionu mińskiego, na Białorusi zatrzymany został obywatel Ukrainy, który organizował działalność polegającą na dostarczaniu do Rosji jabłek i pomidorów z krajów objętych embargo. Ustalono, że nielegalny proceder, w który zamieszana była grupa Ukraińców i Rosjan odbywał się od dwóch lat, a dochody wyniosły 300 tysięcy rubli.

W latach 2017-2018  grupa kupowała owoce i warzywa w Polsce i na Ukrainie, po czym sprowadzała je na terytorium Białorusi w celu dalszej sprzedaży do Rosji. Aby uzyskać pozory legalności dla swoich działań, posługiwali się dokumentami księgowymi czterech kontrolowanych przez siebie firm oraz kilku indywidualnych dostawców.

Na początku listopada b.r. funkcjonariusze policji finansowej zatrzymali dwie ciężarówki z jabłkami i pomidorami (przejęto ponad 40 ton). Ta dostawa produktów objętych embargo była ostatnią dla grupy rosyjskich i ukraińskich kupców. 

Komitet podaje, że na razie zatrzymany został 32-letni obywatel Ukrainy, który obecnie przebywa w areszcie.

Prowadzone są działania dochodzeniowe. Podczas przeszukiwań przechwycono dokumenty księgowe, pieczątki, a także nośniki informacji świadczące o realizacji nielegalnej działalności.  

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia