W grudniu do Chin dotarły pierwsze kontenery z polskimi jabłkami. Chiński importer wysoko ocenia ich jakość i zauważa, że ze względu na stosunkowo niską cenę, są na chińskim rynku bardzo konkurencyjne. 

– Polskie jabłka wykazują silną konkurencyjność na chińskim rynku. W tym roku produkcja jabłek w Chinach jest znacznie niższa niż w innych latach, jest to około 30% mniej niż w poprzednim sezonie. Z tego powodu ceny chińskich jabłek znacznie wzrosły, niektóre odmiany nawet podwoiły swoją cenę w porównaniu do ubiegłego roku.  Importowane jabłka dobrze sobie radzą na chińskim rynku – informuje FreshPlaza.   

Chiński importer, Henry Wang z Jiutai z Modern Agricultural Co., Ltd. mówi, że obecnie można zobaczyć wiele importowanych jabłek na hurtowym rynku Jiangnan w Guangzhou. Są to jabłka ze Stanów Zjednoczonych, Chile i Francji. Modern Agricultural właśnie sprowadziła jabłka z Polski.

– Obecnie pozycja rynkowa dla polskich jabłek jest bardzo dobra, ceny innych krajów są bardzo wysokie w porównaniu z jabłkami z Polski, co jest normalne, ponieważ np. koszty pracy we Francji są znacznie wyższe niż w Polsce. Widać to w cenie jabłek, a podaż polskich jabłek w tym roku była obfita, więc mogliśmy ustalić dobrą, konkurencyjną cenę dla polskich jabłek w Chinach – wyjaśnia dla FreshPlaza importer.

Portal podaje, że pierwsza dostawa dotarła 9 grudnia i rozpoczęła kilkumiesięczny intensywny program importu. Podczas przybycia kontenerów Henry Wang i jego polski partner Michał Glijer byli obecni, aby sprawdzić jakość i sytuację sprzedaży na rynku hurtowym Guangzhou Jiangnan. Importer wyjaśnia, że niektórzy klienci, tacy jak Carrefour, Yonghui, niektóre e-commerce (handel online) oraz inne sieci sklepów z owocami zamówiły polskie jabłka w „przedsprzedaży”. Pozostała część zostanie sprzedana na rynku hurtowym w Jiangmen. 

– Sprawdziliśmy jakość, kiedy jabłka dotarły – była bardzo dobra. Jabłka miały naturalny zapach, były chrupiące, soczyste, słodkie z odrobiną kwaskowatości, dwukolorowe. Są to typowe cechy polskich jabłek. Prawdziwie zdrowy wybór dla chińskich klientów – podsumowuje importer.

 

Źródło:  FreshPlaza

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia