W poniedziałek, 17 czerwca, Rosjanin został skazany na 5 lat więzienia za organizowanie dostaw owoców i warzyw objętych embargo przez Białoruś do Rosji.

Szczegółowe śledztwo wykazało, że firma ElitOvoshchTorg-trans legalnie importowała na Białoruś polskie jabłka i tureckie pomidory,  a później organizowała przerzut towarów na jeden z moskiewskich rynków. Jednak, zgodnie z fakturami, którymi dysponowała firma, upłynnianie owoców i warzyw teoretycznie odbywało się na rynkach białoruskich.

W latach 2016-2017 i tylko w pierwszym kwartale 2018 roku firma przetransportowała do Rosji ponad tysiąc 20-tonowych samochodów ciężarowych polskich jabłek i tureckich pomidorów.

Dyrektor IChTUP ElitOvoshchTorg-trans został uznany winnym oszustw podatkowych poprzez celowe zaniżanie podstawy opodatkowania, powodując szkody na dużą skalę. Przedsiębiorstwo musi zwrócić ponad 2,5 mln rubli.

Właściciel firmy został skazany na 5 lat pozbawienia wolności w więzieniu o zaostrzonym reżimie i konfiskatę mienia. Zgodnie z wyrokiem sądu skonfiskowano samochód osobowy marki mercedes, 6 ciężarówek i 4 naczepy. 

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia