Ceny wiśni w Serbii nadal bardzo niskie. Serbski minister rolnictwa przyjął przedwczoraj delegację złożoną z 30 producentów niezadowolonych z cen skupu wiśni, która teraz waha się od 30 do 50 dinarów na kilogram ( 1,80 zł/kg na 1,10 zł/kg).

– Delegacja producentów niezadowolonych z cen skupu wiśni z z rejonu Prokuplje poprosiła o spotkanie z ministrem rolnictwa Branislavem Nedimoviciem i ministrem bez teki Milanem Krkobabiciem, aby wskazać problemy, z którymi się borykają – informuje dans.rs.

„Tegoroczna wiśnia ma wyjątkową jakość, producenci zainwestowali wiele wysiłku i są słusznie niezadowoleni z ceny skupu. Chcą, aby nakłady pracy zwróciły się” – powiedział burmistrz Prokuplje, Aleksandar Simonovic. Podkreślił, że mieszkańcy tego regionu żyją z produkcji rolnej i od wysokości dochodu zależy, czy pozostaną oni na wsi. „Jeśli niezadowolenie ze sprzedaży produktów rolnych będzie się utrzymywać, to nadchodzących latach pozostaniemy bez rolników, a wsie wyludnią się, nie możemy na to pozwolić” – mówił Simonovic.

W regionie Prokuplje wiśnie produkowane są na obszarze 2 tys. hektarów (80 procent producentów rolnych regionu uprawia ten gatunek).

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia