Tegoroczny powiew arktycznego powietrza zaskoczył amerykańskich sadowników. Mimo pełnej mobilizacji, nie wszystkim udało się przeprowadzić zbiór jabłek. Filmy i zdjęcia z pokrytych szronem sadów obiegły media.

Ujemne temperatury w ostatnich dniach października występują w stanie Waszyngton co cztery lata. Tegoroczna zmiana pogody zaskoczyła producentów jabłek, którzy nie zdążyli zakończyć zbiorów niektórych odmian. W jednym z przedsiębiorstw nastąpiła mobilizacja sił, aby zerwać z drzew jabłka Pink Lady. Pierwszego dnia pracowało wspólnie 46 platform do zbioru, drugiego dnia 62.

Tymczasem mrozy nie odpuszczają. Synoptycy głośno komentują powiew zimna w Ameryce Północnej. Anomalia przynosi rekordowo niskie temperatury. Arktyczne powietrze dotarło aż do Zatoki Meksykańskiej, tam temperatura spadła do 0 stopni Celsjusza. Do - 10 stopni w południowych stanach, to jest w Luizjanie, Teksasie, Arizonie i Nowym Meksyku. W północnych stanach temperatura spadła nawet do - 25 stopni Celsjusza.

Zachęcamy do obejrzenia filmów. Podobne widoki mogliśmy oglądać w ubiegłym sezonie w naszym kraju. Filmy pochodzą z kanału: EL CAMPIRANO:

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection