Kolejna innowacyjna maszyna mająca zastosowanie w sadownictwie jest w fazie testów – Izraelczycy stworzyli maszynę, która mechanicznie zapyla kwiaty.

Od kilku lat często porusza się problem malejącej populacji zapylaczy, w głównej mierze pszczół. Z tego względu konieczne jest znalezienie alternatywnych sposobów zapylania. Poza tym, największą korzyścią ma być zwiększenie wydajności i jakości upraw.

Bez alternatywnego rozwiązania w zakresie zapylania w celu zmniejszenia zależności od pszczół miodnych w nadchodzących latach ceny żywności mogą gwałtownie wzrosnąć, a podaż może nie zaspokajać rosnącego – twierdzi firma. 

System Edete opiera się na mechanicznym zbieraniu kwiatów i wydobywaniu z nich czystego pyłku. Zastrzeżona przez firmę metoda umożliwia utrzymanie przechowywanego pyłku w dobrej jakości przez ponad rok. Pyłek jest nakładany na drzewa przy użyciu unikalnego zrobotyzowanego systemu zapylania firmy, który aplikuje optymalną ilość pyłku na docelowych kwiatach w celu uzyskania skutecznego zapylenia. Jednostki aplikujące mogą pracować w dzień lub w nocy i niezależnie od temperatury otoczenia.

Edete Precision Technologies for Agriculture pomyślnie zakończył próby polowe w sadach migdałowych w Izraelu, wykorzystując swój unikalny mechaniczny system zbierania pyłku i zapylania. Próby terenowe są kluczowe dla przyspieszenia planowanego wejścia firmy na ogromny rynek migdałów w Kalifornii. Dodatkowo Edete niedawno przetestowało swoją technologię w Australii i udowodniło, że jest w stanie pozyskiwać produkować wysokiej jakości żywotny pyłek.

 

Źrółdło: israel21c.org, foodnavigator

Najnowsze komentarze

Choroby i szkodniki

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection