Z powodu gwałtownych wahań temperatury podczas kwitnienia, wydajność tegorocznych plonów będzie niższa o 15-20 % w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Jak informuje portal East-fruit, rosyjscy sadownicy zaczęli sprzedaż pierwszej partii lokalnych wiśni w tym sezonie. Pomimo przedłużającej się i niezwykle mroźnej wiosny gospodarstwa zaczęły zbierać owoce prawie w tym samym czasie, co w ubiegłym roku. Według lokalnych producentów, plon wiśni w tym sezonie będzie o 15-20% niższy z powodu gwałtownych wahań  temperatury, które miały miejsce podczas kwitnienia sadów.

Jeśli chodzi o cenę pierwszych wiśni kształtuje się w przedziale 85-160 rubli / kg (1,23-2,31 USD / kg, czyli ok. 4,90-9,20 zł/kg). Według sadowników więcej wiśni na rynku rosyjskim pojawi się w przyszłym tygodniu, kiedy zbiory zaczną duże gospodarstwa. W tej chwili na rynku są dostępne stosunkowo niewielkie partie dostarczane przez producentów z w południowych regionów Rosji.

Rosyjscy producenci mają nadzieję, że przez przymrozki na początku maja, które niekorzystnie wpłynęły na plon owoców pestkowych, cena wiśni będzie znacznie wyższa niż rok temu. 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection