Chociaż odmiana nie jest jeszcze uprawiana na szeroką skalę, Czerwona Konferencja już cieszy się dużym zainteresowaniem w sektorze owoców. 

Jak mówi Ad Verbeek, właściciel szkółki Verbeek, w której postała nowa odmiana: Telefony od producentów, którzy chcą posadzić Czerwoną Konferencję urywają się.

Do tej pory w Belgii i Holandii posadzono łącznie 10 hektarów Czerwonej Konferencji. Większość została posadzona przez członków Belgijskiej Aukcji Owocowej (Belgische Fruitveiling.), którzy mają wyłączność na sprzedaż gruszki w Belgii. W Holandii Czerwona Konferencja będzie sprzedawany wyłącznie za pośrednictwem Frupaks-Vernooij w ramach zamkniętego klubu. Właścicielem licencji jest firma Belo Horizonte, która została powołana specjalnie do tego celu przez szkółkę Verbeek

Drzewa szczepione są na podkładce Q-Eline, zainteresowanym zaleca się posadzenia odmiany na co najmniej jednym hektarze. Zgodnie z planem, w przyszłym sezonie w Holandii i Belgii zostanie posadzonych od 100 tys. do 150 tys. drzew.

Co wyróżnia czerwoną odmianę Konferencji?

- Gruszki te mają zdecydowanie gładszą skórkę, dzięki czemu czerwony kolor jest bardziej intensywny. Zaobserwowaliśmy też, że w „rdzawych” miejscach na skórce, które były skutkiem niewielkich uszkodzeń gradowych, ponownie pojawia się piękny czerwony kolor – mówi właściciel szkółki.

Więcej na temat Czerwonej Konferencji w artykule: https://www.e-sadownictwo.pl/wiadomosci/ze-swiata/8541-w-belgii-i-holandii-posadzono-pierwsze-drzewa-czerwonej-konferencji

Źródło: nfofruit.nl

 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection