Pomimo faktu, iż w tym tygodniu na rynku rosyjskim wzrosła podaż wczesnych odmian jabłek, cena owoców sprzedawanych na rynkach hurtowych wciąż rośnie. 

Jak przyznają sami sadownicy, pomimo wzrostu podaży udaje im się podnieść cenę za wczesne odmiany jabłek, ponieważ wraz z podażą wzrósł popyt na te owoce.

Na dzień dzisiejszy rosyjscy producenci oferują wczesne odmiany jabłek w cenie 70-90 rubli / kg, czyli średnio o 14% drożej, niż na koniec ubiegłego tygodnia. Według podmiotów rynkowych taka cena za wczesne jabłko, biorąc pod uwagę ostatnie 5 lat, jest rekordowa.

Według samych producentów wysoką cenę można wytłumaczyć dość niskim zbiorem, który w tym sezonie został mocno ograniczony z powodu kwietniowych przymrozków, a także gradobicia, które uszkodziło prawie 50% zbiorów w południowym okręgu federalnym.

Jednocześnie warto zauważyć, że w tej chwili w Rosji ceny jabłek wczesnych odmian są już średnio 1,6 razy wyższe, niż w tym samym okresie ubiegłego roku. 

Według kluczowych graczy rynkowych ceny jabłek utrzymają się na dość wysokim poziomie do września, dopóki owoce późniejszych odmian nie zaczną być sprzedawane.

Źródło: Eastfruit

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection