Szef Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) Siergiej Dankvert zaproponował zaostrzenie środków zwalczania przemytników importujących do Rosji produkty zabronione, ponieważ zaczęli działać w bardziej wyrafinowany sposób.

Kierownik wydziału chce by przewoźnicy i kierowcy trasportu, którzy będą próbowali przemycić towary z objętych embargiem krajów byli pociągnięci do odpowiedzialności i  ukarani przez kofiskatę samochodu i towarów oraz zakaz importu przez pięć lat.

Propozycje zostały już przedłożone rządowi Federacji Rosyjskiej. Zdaniem Dankverta, środki te powinny ukrucić nielealny proceder dostarczania do kraju produktów objętych embargiem.

Dankvert podkreślił, że pozbawieni skrupułów dostawcy próbują udowodnić, że ich produkty zostały sprowadzone z krajów, które nie są objęte embargiem. W tym celu wykorzystuje się również fałszywy tranzyt i inne schematy przestępcze. 

Rosja w sierpniu 2014 r. zakazała importu niektórych rodzajów produktów rolnych, surowców i żywności z krajów, które nałożyły antyrosyjskie sankcje, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, krajów UE w tym Polski oraz Kanady, Australii i Norwegii. Zakaz obejmuje produkty takie jak: mięso, wędliny, ryby i owoce morza, warzywa, owoce, nabiał. 

Źródło: Eastfruit

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection