Minął rok, odkąd Zingy®, nowa odmiana klubowa wprowadzona przez francuską Grupę Innatis, została zaprezentowana na Fruit Attraction. 

„W zeszłym roku sprzedaliśmy kilkadziesiąt ton jabłek Zingy®. W tym roku spodziewamy się zbiorów między 400 a 500 ton ”- wyjaśnia Arnaud de Puineuf, dyrektor marketingu grupy Innatis

Zingy® to wczesna odmiana łącząca dobrą kwasowość i wysoki poziom cukru. W tym sezonie jabłko Zingy® jest zbierane w  Doliny Loary około 10 dni wcześniej. Według Arnauda, ​​Zingy® ma wszystko, by pod koniec lata zachwycić konsumentów.

„Jest to odmiana wczesna, której zbiór rozpoczyna się pod koniec sierpnia. Charakteryzuje się unikalnym kolorem, jaskrawą cynobrową czerwienią. Jest jabłkiem bardzo atrakcyjnym wizualnie, przez co wyróżnia się na półkach. Jabłko Zingy® jest chrupiące i soczyste, z dobrą równowagą kwasowo-cukrową. Jabłko to ma dość wysoki poziom cukru (między 14 a 15 stopni Brixa), a także lekką kwaskowatość. To spora zaleta pod koniec sezonu letniego, kiedy konsumenci wciąż szukają cierpkich, ale niezbyt słodkich owoców ”.

Jabłko to jest sprzedawane głównie we Francji, oraz zamorskich terytoriach kraju, ale będzie również dostępne w innych krajach europejskich. Tegoroczne zbiory pochodzą prawie wyłącznie z sadów doliny Loary. 

„Prowadzimy również kilka prób w południowo-wschodniej i południowo-zachodniej Francji. Odmiana jest testowana w sadach w Niemczech, w Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. – podsumowuje Arnaud de Puineuf.

Źródło: Freshplaza

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection