Washington Apple Commission (WAC) wydała komunikat prasowy, w którym informuje o niższych zbiorach jabłek niż wskazywały wstępne szacunki.

Wcześniejsze prognozy rokowały, że produkcja jabłek deserowych w kraju w 2020 roku wyniesie 2,431 mln ton i nieznacznie przewyższy zbiory z 2019 roku (2,429 mln ton). Jednak wiadomo już, że tegoroczne zbiory będą o 5-10% niższe niż w roku ubiegłym.

Główną przyczyną obniżenia prognoz dotyczących zbiorów jabłek w stanie Waszyngton, a tym samym w Stanach Zjednoczonych w ogóle, jest negatywny wpływ warunków pogodowych na tegoroczną produkcję. Wśród głównych przyczyn wymienia się huragany i pożary, które siały spustoszenie na Zachodnim Wybrzeżu.

Huragan nie tylko zrzucił jabłka z drzew, ale również uszkodził konstrukcje. Pożary lasów wywołane silnym wiatrem w Waszyngtonie i innych stanach Zachodniego Wybrzeża spowodowały silny dym, który opóźnił zbiory o kilka dni, co również doprowadziło do utraty plonów, które nie zostały zebrane w optymalnym dla siebie czasie.

Producenci jabłek z Waszyngtonu zaczęli pod koniec sierpnia zbierać Galę, następnie przeszli do jabłek Honeycrisp. Zbiory w Waszyngtonie zwykle rozpoczynają się w połowie sierpnia i trwają do listopada. Red Delicious, Fuji i Cosmic Crisp® będą zbierane w październiku, a sezon zbioru odmian Granny Smith i Cripps Pink zakończy się w listopadzie.

Stan Waszyngton, odpowiada za 65% całej produkcji jabłek w Stanach Zjednoczonych. Stan ten eksportuje jedną trzecią swoich zbiorów do ponad 60 krajów na całym świecie, co stanowi 95% całego eksportu jabłek z USA.

Niższe zbiory mogą więc być dobrą wiadomością dla producentów jabłek w naszym regionie. Jednak jak możemy zauważyć im bardziej zaawansowane zbiory, tym więcej krajów koryguje swoje szacunki. Wczoraj pisaliśmy o Mołdawii, która zbierze 20% mniej jabłek niż wskazywały wcześniejsze szacunki [https://www.e-sadownictwo.pl/wiadomosci/ze-swiata/8963-zbiory-jablek-w-moldawii-beda-nizsze-niz-wskazywaly-wczesniejsze-prognozy].

Źródło: EastFruit

 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection