Holendrzy zakończyli już zbiory Konferencji, ale nadal zbierane są pozostałe odmiany gruszek. Jeśli chodzi o jabłka, obecnie producenci rozpoczęli drugi zbiór odmiany Elstar.

Zbierane są też odmiany takie jak: Jonagold, Red Prince, Kanzi, pozostałe czekają aż osiągną dojrzałość zbiorczą. Jednak są też sady, gdzie zbiory się kończą, ponieważ na drzewach było niewiele owoców.

Według Zweera von Aalsburga – menagera holenderskiej firmy zajmującej się sprzedażą owoców, zbiory gruszek są zgodne z prognozą ogłoszoną w Prognosfruit. Jeśli chodzi o jabłka, jest za wcześnie, aby powiedzieć ile finalnie będzie owoców.

Popyt na jabłka od kilku miesięcy utrzymuje się na dobrym poziomie. Rynek był pusty, a importowane jabłka zostały wyprzedane. Dlatego wszyscy w Europie przestawili się na produkcję lokalną. W Holandii letnie odmiany gruszek i jabłek są już wyprzedane.

– Perspektywy są obiecujące. Myślę, że sprzedaż w Holandii będzie się nadal dobrze rozwijać. Jest mniej jabłek. Z pewnością znajdzie to odzwierciedlenie w wyższych cenach niż w zeszłym roku. – podsumowuje Zweer von Aalsburg.

Źródło: Freshplaza

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection