Okanagan Specialty Fruits (OSF) rozpocznie sprzedaż jabłek modyfikowanych gentycznie marki Arctic Apple w sklepach wielobranżowych w Stanach Zjednoczonych.

Jabłka GMO z miąższem, który nie brązowieje w kontakcie z tlenem, są sprzedawane w plasterkach w opakowaniach po 140 i 280 gramów. W tej chwili linia Arctic Apple oferuje plastry jabłek odmian Golden i Granny Smith, jednak jak zapewnia firma jesienią 2021 roku na rynku pojawią się też jabłka odmiany Fuji.

Opakowanie ma takie rozmiary, aby służyć jako zdrowa alternatywa dla wysokowęglowodanowych przekąsek dostępnych w sklepach ogólnospożywczych. W porównaniu ze zwykłymi jabłkami plasterki jabłka arktycznego zachowują swój wygląd, podczas gdy zwykłe jabłka szybko brązowieją i wyglądają mniej zachęcająco.

W tych odmianach specjalnych gen odpowiedzialny za brązowienie jest „wyłączany”. Dzięki temu plastry nie zmieniają się po krojeniu, dłużej przechowywane są na półce i nie tracą wyglądu

Firma reklamuje swój produkt jako zdrowa i świeża przekąska o wspaniałym smaku.

„Jabłka Arctic® mają taką samą wartość odżywczą jak jabłka konwencjonalne - Arctic® Granny lub Arctic® Golden mają porównywalny poziom składników odżywczych, co odmiany, z których zostały wyhodowane.” – możemy przeczytać na stronie firmy.

Według OSF takie rozwiązanie powinno przyczynić się do ograniczenia marnowania żywności, ponieważ niejednokrotnie zdarza się, że ludzie jedzą pół jabłka, po czym gdy zbrązowieje i nie wygląda dobrze wyrzucają owoc do kosza. Jabłka arktyczne nie brązowieją i pozostają dłużej świeże.

Źródło: Freshfruitportal, fot. arcticapples

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection