×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 71.

W 2004 roku w Austrii powstał Bio-ferm (Biotechnologische Entwicklungund Produktion GmbH).

W tej chwili produkty tej firmy, Blossom Protect™, Boni Protect® i Botector®, Boni Protect®forte i OmniProtect®, dostępne są już niemalże na wszystkich kontynentach.
W założeniach Bio-ferm skupił się na innowacyjnych, przyjaznych człowiekowi i środowisku rozwiązaniach w ochronie roślin, nie rezygnując ze skuteczności oferowanych preparatów. Produkty pochodzące z fabryki w Austrii i Brazylii mogą być stosowane także w ogrodnictwie ekologicznym.
U podstaw badań leżało poszukiwanie czynników, które w naturalny sposób przyczyniają się do zachowania równowagi biologicznej w uprawach chronionych przed chorobami i szkodnikami. Szczepy grzybów Aureobasidium pullulans zostały wyizolowane w sadach ekstensywnych w 1989 roku, jako naturalni antagoniści patogenów wywołujących gnicie owoców. Można je znaleźć na jabłkach i winogronach w czasie wegetacji i takie niemodyfikowane genetyczne,wyselekcjonowane szczepy grzybów DSM 14941 i DSM 14940 stały się podstawą preparatów Blossom Protect™, Boni Protect® , Boni Protect® forte i Botector®. Grzyby te namnażają się intensywnie w temperaturze 10–35°C i pH 3–7,5, kolonizują tkanki roślinne, tworząc barierę ochronną ograniczającą możliwość infekcji i rozwój patogenów. Są antagonistami innych patogenicznych grzybów i bakterii, w tym powodujących choroby przechowalnicze, szarą pleśń i zarazę ogniową.
Produkty zawierające A. pullulans łatwo rozpuszczają się w wodzie, ale roztwór powinien być zużyty do 8 godzin po jego zrobieniu, a z technicznego punktu widzenia ważne jest, aby preparat dobrze pokrył powierzchnię kwiatów lub owoców.Od 2009 roku środki te produkowane są w formie granulatu w przedsiębiorstwie Biomin w Brazylii.

Podczas konferencji zaprezentowano trzy mniej lub bardziej znane produkty, a także podano wiele informacji na temat szczegółówego stosowania w sadzie. Znajdą się one w nowo utworzonej zakładce 'Środki Ochrony', a dotyczyć będą: Bloosom Protect, Boni Protect i Boni Protect forte (Botector).
 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection