Wszystko wskazuje na to, że czeka nas najzimniejszy maj od 29 lat. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami. W nocy ze środy na czwartek i z czwartku na piątek temperatura może spaść poniżej zera. W niektórych rejonach kraju temperatura może wynieść -3 stopnie Celsjusza.

 w nocy ze środy na czwartek oraz nad ranem w centralnej i wschodniej Polsce mogą wystąpić przymrozki. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla siedmiu województw: lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego

–  Temperatura minimalna na północnym wschodzie, w centrum, w kotlinach górskich od 1 stopnia Celsjusza do 3 stopni Celsjusza i tu lokalne przymrozki do -2 stopni Celsjusza – czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

–  Miejscami przygruntowe przymrozki od -3 stopni Celsjusza do -1 stopnia Celsjusza – zapowiada Instytut.

Jak informuje Polsat News :Pierwsza połowa maja zakończyła się ze średnią temperaturą o 2,5 stopnia niższą od wieloletniej normy . Jeżeli nie nastąpi znaczny wzrost temperatury, może się okazać, że tegoroczny maj będzie najzimniejszym od 1991 roku.

 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin