– Pierwszy sekator Electrocoup sprzedaliśmy w 2004 roku. Był to model F3005, w między czasie był F3010, a ostatnio pojawił się model F3015. Firma go produkująca zajmuje się tylko i wyłącznie sekatorami elektrycznymi, i od lat nie rozszerza swojej działalności na inne narzędzia. Najnowszy model charakteryzuje się mniejszą baterią, poprzednio ważyła ona 3 kilogramy, teraz jest to małe pudełeczko o wadze 810 gram – mówi Rafał Elkner właściciel firmy dystrybuującej omawiany sekator Elkner Service z Pamiętnej niedaleko Skierniewic.

– Ten model sekatora wyróżnia ergonomia. Dobrze leży w ręku, a jego użytkowanie nie wysila mięśni użytkownika – mówi Pan Elkner. Waga sekatora wraz z systemem elektronicznym to 790 gram. Kamizelki wraz z okablowaniem – 500 gram. Ciężar narzędzia jest niezmiernie ważny, ponieważ biorąc pod uwagę całodzienny czas pracy, zbyt ciężki sprzęt będzie obciążał mięśnie.

Jeśli chodzi o ostrze, zapewnia ono zakres cięcia na poziomie 40 mm, można również dokupić dodatkowe ostrze o większym rozwarciu. – Klienci często pytają mnie o większe ostrze, ale chociaż jest możliwość dodania takowego, zawsze radzę zastanowić się czy jest to rzeczywiście potrzebne. Większość sadów posadzonych jest na M9, gdzie standardowa średnica dobrze sobie radzi – wyjaśnia nasz rozmówca. To co wyróżnia sekator, to łożysko ślizgowe z tuleją oraz łatwa wymiana głowicy. Jeśli ostrze wyszczerbi się, bo przypadkowo trafiliśmy na drut w rusztowaniu, możemy go szybko wymienić. W zestawie znajdziemy zapasowy komplet. Żeby ostrze dobrze wykonywało swoją pracę, do zestawu dołączona jest również ostrzałka, którą ostrzymy sprzęt. Praca przy konserwacji sekatora ogranicza się jeszcze jedynie do smarowania ostrza.

F3015 posiada dwa tryby operowania. Tryb „impulsowy" oraz tryb „progresywny". Pierwszy pozwala na pracę z maksymalną prędkością, drugi natomiast zapewnia pełną kontrolę nad ruchem ostrza sterowanym naciskiem palca na spust, dzięki czemu cięcie może być bardzo precyzyjne.

Bateria wytrzymuje około 8 godzin pracy, a ładujemy ją 1,5 godziny. Podczas cięcia nosimy ją na plecach przymocowaną do szelek. Sekator można dodatkowo wyposażyć w przedłużkę teleskopową o zakresie od 1,20m do 3,50m. Umożliwia to kształtowanie i cięcie do gałęzi na wysokości do 5 metrów nad ziemią. Cięcie jest sterowane z mikro przełącznika zamieszczonego na przedłużce wykonanej z karbonu. Dodatkowo można zastanowić się nad zakupieniem specjalnej rękawicy, którą nosimy na dłoni odsuwającej gałęzie. Jeśli sekator dotknie rękawicy, otrze nie zaciśnie się.

Gwarancja – 12 miesięcy. Serwis na miejscu w Pamiętnej

bateria

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia