Rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty do 100 tys. zł bez opodatkowania
– Jesteśmy dumni z polskiego rolnictwa. W Polskim Ładzie mamy wiele nowych rozwiązań dla polskiego rolnika. Będziemy je prezentowali i wdrażali w najbliższym czasie – podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolnym w Marianowie Brodowskim. Kluczową ze zmian będzie możliwość sprzedaży swoich produktów przez rolników w całej Polsce. Do 100 tys. zł taka sprzedaż będzie nieopodatkowana.
Rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty do 100 tys. zł bez opodatkowania
Premier Mateusz Morawicki podczas wystąpienia podkreślił, że w ramach Polskiego Ładu rolnicy będą mieli większe możliwości. Jedną z kluczowych zmian jest uwolnienie rolniczego handlu detalicznego:
– Pierwsza kwestia to Rolniczy Handel Detaliczny. Zwiększamy w ramach Polskiego Ładu możliwości dla rolników, żeby mogli sprzedawać produkty na terenie całej Polski do 100 tys. zł bez opodatkowania – podkreślił.
Rząd stawia na polskie produkty. Chce, aby obywatele mieli łatwiejszy dostęp do wyrobów lokalnych, a rolnicy większy zysk ze swojej pracy.
Kupujmy polskie produkty
– W ramach Polskiego Ładu zwiększamy możliwości dla rolników, żeby sprzedawać polskie produkty. Ponad ⅔ Polaków kupując żywność sprawdza czy to żywność polska. Ten trend rośnie coraz bardziej. Mogę powiedzieć, że to co jest polskie jest najzdrowsze, najsmaczniejsze i najbardziej ekologiczne – podkreślił szef rządu.
Pamiętajmy, że kupując polskie produkty wspieramy polską gospodarkę – przedsiębiorców, rolników. Wielu z nich to nasza rodzina lub znajomi. Ich dobrobyt jest dla nas ważny. Kupowanie produktów oznaczanych PRODUKT POLSKI to forma wsparcia milionów rodaków.
Większy zysk dla polskiego rolnika
– Walczymy o skrócenie drogi od pola do stołu – po to żeby zysk dla polskiego rolnika był największy. O to walczymy także na polu międzynarodowym – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki, który dodał, że: – nasz rząd razem z ministrem rolnictwa zrobi wszystko, aby te wielkie pieniądze z budżetu państwa polskiego i wynegocjowane z Unii Europejskiej przeznaczyć na podniesienie efektywności polskiego rolnictwa jeszcze bardziej – aby polskie rolnictwo dominowało w Europie. To jest nasz cel do zrealizowania.
Premier podkreślił także, że rząd dokłada wszelkich starań, żeby jak najwięcej inwestorów i inwestycji wzbogacało polską ziemię. Rozwiązania zaproponowane przez rząd w Polskim Ładzie przyczynią się do poprawy jakości zarówno rolników jak i wszystkich Polaków.
Trud pracy polskich rolników jest ważny dla Polaków
W Polsce mamy wiele wspaniałych rolników, którzy nieustannie zaopatrują Polaków, ale też obywateli innych krajów w produkty rolne. Przykładem dobrze funkcjonującego gospodarstwa jest m.in. rodzinne gospodarstwo Putzów w Marianowie Borowskim, które odwiedził premier Mateusz Morawiecki:
– Jesteśmy we wspaniałym gospodarstwie państwa Putzów. To doskonały przykład jak można gospodarować efektywnie od pokoleń. Chciałbym gospodarzom podziękować za szczery polski patriotyzm.
Źródło: gov.pl
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Susza rolnicza 2026: coraz większe zagrożenie dla sadów i plantacji
- Kontrole ciągników i maszyn rolniczych – policja ostrzega: nie będzie taryfy ulgowej
- Ostatni dzień na wnioski o dopłaty 2026
- Miodówka gruszowa – trudny szkodnik do zwalczania. Konieczność wykonania zabiegu KOMUNIKAT PROCAM
- Zakładanie plantacji truskawek – przygotowanie gleby i zabiegi biologiczne
- Więcej pieniędzy i tańsze kredyty dla rolników od 1 lipca 2026 r.
- Najpierw tropiki, potem nawałnice


Komentarze
No właśnie to powiedział nasz rzadowy pinokio którego wybrały nieuki głównie ze wsi ...to właśnie powiedział ten geniusz ekonomi buahaha. ... powiedział tak......jak sprzedacie pow 100tys zł zapłacicie podatek a to juz niedługo.....a te zakute łby mu przyklaskują.....brawo polska wies...
Oj tam oj tam...pół na pół z pracownikiem i gitara
Ważne żeby ziemia się nie zakwasila
Nie większość tylko wszyscy!bez wyjątku.
20 lat temu sprzedawany był towar w tych samych cenach albo wyższych. Zależy od gatunku.i żadne argumenty do mnie nie docierają że ktoś jabłko po 2 zł teraz sprzedaje i coś tam zostaje.banda idiotow
Oni nie mają nas za idiotów..
WIĘKSZOŚĆ Z SADOWNIKÓW TO IDIOCI
I analfabeci ekonomiczni
No jak to?
Płacimy wysokie podatki...ekspert Robercik chętnie ci objaśni