Agrounia apeluje do sadowników o rozwagę!

Na stronie AGROunia Sadownicy- Warka, Góra Kalwaria, Grójec na Facebooku przed chwilą pojawił się apel do sadowników, poniżej przytaczamy jego treść:

Drodzy sadownicy, bracia niedoli, pytanie brzmi dość banalnie, ale pytamy Was:

Ile jeszcze dacie nabierać się na stare numery zakładów przetwórczych???

Ile jeszcze będziecie w stanie dokładać do zbioru jabłek przemysłowych???

W obecnej sytuacji stałe rosnących kosztów produkcji, środków ochrony, nawozów, paliwa etc. rosnących kosztów siły roboczej i jej dużych braków, należy twardo policzyć co jest dla nas bardziej opłacalne, zbierać przemysł czy zostawić to pod drzewem.

Zakłady, które żyją z przetwarzania naszych produktów potrafią uzgodnić sztuczne tworzenie dużej podaży jabłek jeszcze przed szczytem sezonu. Dla przykładu Dohler w Kozietulach Nowych na weekend zamyka zakład na weekend robiąc imprezę integracyjną, Hortex w Skrzyńsku urządza wielkie mycie, a z kolei Appol organizuję serwis linii. Zbieg okoliczności a jednak powodujący spiętrzenie się jabłek w skupach, co przełoży się na spadki cen.

Apelujemy o nieuleganie presji ze strony zakładów, ograniczyć a w miarę możliwości wstrzymać się od dostaw jabłek przemysłowych przez najbliższy tydzień. To my jesteśmy panami sytuacji, bo surowiec do przetwórstwa jest w naszym posiadaniu i to od nas zależy, czy sprzedamy go z zyskiem.

To jest wojna, #wojnaopolskiesady czy po raz kolejny staniemy się ofiarami zależy o nas samych!!!!

Źródło: AGROunia Sadownicy- Warka, Góra Kalwaria, Grójec/Facebbok

Powiązane artykuły

X

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.