Targi TSW 2022 odwiedziło ponad 11 tysięcy osób

W dniach 12 i 13 stycznia 2022 roku w Nadarzynie k. Warszawy odbyła się XII edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2022

TSW jest jedną z największych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. To miejsce spotkań producentów owoców i warzyw z producentami i dystrybutorami maszyn, środków produkcji, chemii, nawozów oraz dostawcami usług dla branży ogrodniczej.

W ciągu dwóch dni na ponad 23 000 m² powierzchni wystawienniczej swoje produkty zaprezentowało 346 firm z kraju i z zagranicy. Targi TSW 2022 odwiedziło łącznie 11 146 osób. Wielu gości przyjechało z zagranicy: Niemiec, Austrii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugalii, Ukrainy, Włoch, Egiptu, Pakistanu, Uzbekistanu, Ugandy, Hiszpanii, Słowacji, Rosji, Rumunii, Mołdawii, Bangladeszu, Algierii oraz Turcji.

Uroczystego otwarcia Targów TSW 2022 dokonał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, dyrektor targów TSW Jacek Kłudka i prof. Dorota Konopacka, dyrektor Instytutu Ogrodnictwa.

Po raz siódmy przyznane zostały Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. W tym roku do Kapituły wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń, w związku z tym postanowiono przyznać dodatkowo wyróżnienia.

Integralną częścią TSW 2022 były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili blisko 50 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. Bardzo duże zainteresowanie i wiele emocji wzbudziły debaty z udziałem parlamentarzystów. 

Po raz pierwszy odbyły się konferencje pod hasłem: 
– Przetwórstwo owoców i warzyw, 
– Ogrodnictwo ekologicznie i zrównoważone, 
– Warzywa polowe. Przemysłowa uprawa roślin strączkowych.

Wszystkie konferencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Bezpośrednio na targach wykładów wysłuchało blisko 2000 osób, a ponad 12 000 oglądało transmisje wybranych wykładów przez Internet.

Powiązane artykuły

Sadownicy polują

X