Morawiecki: Zrobimy wszystko, żeby złagodzić skutki wzrostu cen nawozów

Apeluję do Komisji Europejskiej, żeby jak najszybciej udzieliła zgody polskiemu rządowi na dopłaty do nawozów - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zdaniem szefa rządu ceny nawozów to obecnie największy problem polskiej wsi. Premier zapewnił, że rząd będzie robić wszystko, żeby złagodzić skutki tego problemu.

– Chcę wprowadzić możliwość dopłat do nawozów, dopłat do zakupu tony nawozów – zapowiedział podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa premier, Mateusz Morawiecki i zaapelował do Komisji Europejskiej o zgodę na dopłaty: „Apeluję do Komisji Europejskiej, żeby jak najszybciej udzieliła zgody polskiemu rządowi na dopłaty do nawozów”.

Premier zauważył, że ceny nawozów „to problem numer jeden, podstawowy” i zapewnił, że rząd będzie „robić wszystko, żeby złagodzić skutki tego problemu”.

Morawiecki przypomniał też, że rząd obniżył do zera VAT na nawozy. Jednak przyznał, że korzyść z rozwiązania mają tylko ci rolnicy, którzy nie są VAT-owcami, "dlatego chcę wprowadzić możliwość dopłat do nawozów, dopłat do tony nawozów, które są dzisiaj tak bardzo potrzebne" – powiedział premier.

"My to widzimy, my to rozumiemy, nie chowamy głowy w piasek. Już jakiś czas temu, ponad miesiąc temu skierowałem wniosek do Komisji Europejskiej, aby jak najszybciej pozwoliła nam Komisja na dopłaty do nawozów" – wyjaśnił.

Komentarze  

+9 #1 Guest 2022-02-10 12:13
Moron


Nie chcemy dopłat i dotacji

Chcemy tylko opłacalnych cen za naszą produkcję

Nawozy kupimy sami
Cytować

Powiązane artykuły

Rolnicy wyjdą na polskie drogi. Które drogi będą zablokowane

Z telewizji niczego się nie dowiesz

Dopłaty do nawozów – zmiany terminów

X