Polska pomoże Ukrainie w eksporcie produktów rolnych
Polska pracuje nad stworzeniem suchego portu na granicy z Ukrainą w celu zwiększenia zdolności przeładunkowych dla eksportu ukraińskich produktów rolnych.
Takie oświadczenie złożył polski minister rolnictwa Henryk Kowalczyk podczas spotkania online z ukraińskim ministrem polityki rolnej i żywności Mykołą Solskim.
"Polska pracuje obecnie nad stworzeniem na granicy suchego portu w celu zwiększenia możliwości transportowych dla eksportu ukraińskich produktów rolnych, szczególnie do krajów trzecich" - powiedział Kowalczyk.
Jak podaje "Ekonomiczeskaja Prawda", podczas spotkania strony omówiły również warunki wzajemnej certyfikacji produktów pochodzenia zwierzęcego na rynki obu krajów oraz zgłaszania ładunków eksportowych w celu przyspieszenia przejścia odpowiednich procedur na granicy i w transporcie.
Według Ministerstwa Polityki Rolnej, 90 procent ukraińskich produktów rolnych było wcześniej eksportowanych przez porty w Odessie i Mykołajiwie, które zostały zablokowane przez Rosję.
źródło: east-fruit.com
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Susza rolnicza 2026: coraz większe zagrożenie dla sadów i plantacji
- Kontrole ciągników i maszyn rolniczych – policja ostrzega: nie będzie taryfy ulgowej
- Ostatni dzień na wnioski o dopłaty 2026
- Miodówka gruszowa – trudny szkodnik do zwalczania. Konieczność wykonania zabiegu KOMUNIKAT PROCAM
- Zakładanie plantacji truskawek – przygotowanie gleby i zabiegi biologiczne
- Więcej pieniędzy i tańsze kredyty dla rolników od 1 lipca 2026 r.
- Najpierw tropiki, potem nawałnice


Komentarze
Zmień ,zmień
Dowiesz się o zamachu w Smoleńsku:))))
I od razu wykazujesz w psychiatryku
Tej Holandii zakręci Kurek z gazem i sami się poddadzą bez walki
Nie strasz Putinem
Już straszyli COVIDEM
I się nie udało
Dawałeś ten 1000zl na Irakijczyków, Syryjczyków,libijczykow???
T też umierali ludzie tylko od amerykańskich rakiet i bomb
Wolisz jak gwałci Amerykanin???
Skończ te strachy wlać myślenie bo tu nie chodzi o Polskę,Ukrainę
Tylko o cały świat
Bo szambo rozlewa się wszędzie
Ktoś zaczął się bawić w boga i bynajmniej nie jest to Putin bo ten dał się wkręcić w wojnę z Ukrainą jak zssr w Afganistan
Ta wojna to tylko część planu
Robią wszystko by dobrać się do tortu z brukselki
770 miliardów
Już były bilbordy jak to wszystko super wynegocjowali ,ile komu dadzą i będzie wspaniale
A tu klops....niedemokratyczne reformy sądownictwa,zawłaszczanie przestrzeni publicznej spowodowały,że kasiorki nie ma
A gospodarka w fatalnym stanie i już mowia,że możliwa jest recesja....
Dobrze już bylo
Czlowieku to jest wojna która za niedługo bedzie i u nas jak ukraina sie nie obroni...i wtedy gówno będą warte twoje jabłka i twoje złotówki powiedzmy w holandii....jak tam spier..olisz....bedzie wazna pomoc drugiego człowieka.
Zrozumiał????
Ojojoj
Zaczynasz Brawo Jasiu
Tylko co tak późno
Najłatwiej kogoś kto o tym mówi nazwać idiotą zamiast posłuchać argumenty i starać się zrozumieć
Łatwiej wierzyć w bajki,że uSSa są dobra a Rosja zła
I że demokracja rodem z uSSa jest jedyną słuszną droga
Tyle że to wszystko fikcja...
A ludźmi łatwo maniulowac
No popatrz
A ja od początku twierdziłem,że ta pomoc wyjdzie nam bokiem
A to dopiero początek...
Idzie spowolnienie gospodarcze
Mogą być redukcje zatrudnienia
Nie wiem czy wiecie ale jest bonus za zatrudnianid Ukraińców...1500 +zwolnienie z ZUS...miło prawda???
Nie wytrzyma służba zdrowia i edukacji
Nie ma takiej możliwości by to udźwignąć
A najśmieszniejsze,że mamy1 mln ludzi extra a nie będzie komu jabłek zebrać ...
Tak to widzę
Możecie minusowac
Zmień kanał z TVN na polski bo tak cię nastraszą że w deprechę wpadniesz. Jakoś ludzie wolą te władzę bardziej jak poprzednią która handlowała szpitale jak nie miała pieniędzy. A Grodzki na campusie zapowiedział że jak dojdzie do władzy to zlikwiduje 80 % szpitali. U tych ludzi chory powinien jak najszybciej umrzeć, jak nie zdatny do roboty, jak u Niemca w obozie. Było pilnować złodziei i dopomagać biedniejszym a byście rządzili. Pycha was zgubiła, bo brzydzicie się biedniejszym społeczeństwem. Traktujecie jak mięso armatnie. I tu jest wasz skowyt.
Pejsatych za dużo wpuścili do koryta i taki mamy efekt.
Po tym co się dzieje to myślę że już jesteśmy obywatelami drugiej kategorii.
Nie jestem przeciwny pomocy ale żeby swój rodak miał gorzej od przybysza że wschodu to coś tu nie jest w porzadku
Mamy za dobrze i za dużo
Musimy się podzielić zgodnie z katolicka tradycją
Przecież możemy być obywatelami drugiej kategorii we własnym kraju
Nie widzę problemu