Ceny skupu malin w dół

Sezon zbioru maliny jesiennej jeszcze nie zaczął się na dobre, a już mamy do czynienia z nieuzasadnionymi obniżkami cen skupu. 

Do wczoraj ceny skupu malin utrzymywały się na stabilnym poziomie 15,00-16,50 zł/kg i nic nie zapowiadało obniżek, jednak wczoraj ceny skupu malin zostały obniżone do 12-14 zł/kg.

Plantatorzy informują też, że w niektórych punktach skupu w dniu dostawy owoców nie ma ceny, po której producent będzie miał dokonaną zapłatę. Przypominamy, że praktyka kupowania owoców bez podania ceny jest niezgodna z prawem, wszelkie nieprawidłowości jak brak ceny przy dostawie za dostarczony surowiec czy różnica między ceną dnia, a rozliczeniem przy zapłacie można kierować na Sekretariat Biura Lubelskiej Izby Rolniczej, tel. (81) 444 60 71 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniu wczorajszym (03.08.22 r.) na wielu punktach skupu cena malin została obniżona do 13-14 zł/kg, pojawiły się też niższe stawki jak 12 zł/kg, czy nawet 9 zł/kg.  Mówi się o kolejnych spadkach, co niepokoi producentów.

Plantatorzy zastanawiają się jakie tym razem jest uzasadnienie do obniżenia ceny i proponują, by wstrzymać skup owoców i zaproponować mroźniom w zamian za obniżenie ceny - obniżenie jakości owoców. 

 

Powiązane artykuły

Eksport mołdawskich malin niższy niż przewidywano

Ceny skupu malin w dół

Sadownicy polują

X