W Łodzi producenci sprzedają plony bez pośredników

W Łodzi rozpoczęto w sobotę handel na dwóch ryneczkach "prosto od rolnika". Zlokalizowano je blisko dwóch dużych centrów handlowych. Stoiska są bezpłatne. Można tam kupić produkty prosto od rolników, a sprzedawcy ustalają ceny, nie korzystając z pośredników.

Bezpłatne miejsca sprzedaży płodów rolnych i produktów regionalnych powstały z inicjatywy marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera, który podkreślił, że w ten sposób samorząd i rząd wsparły wieś w ramach programu Polski Ład.

SOKI

"Myślę, że można to zdefiniować jako łączenie potrzeb i ludzi" - podkreślił marszałek. "W trakcie wielu spotkań rolnicy zgłaszali potrzebę, aby móc wjechać do Łodzi i handlować bez potrzeby zatrudniania pośredników" - zaznaczył.

"Docierały mnie także sygnały od mieszkańców Łodzi, aby móc kupić na jakimś łódzkim ryneczku towary bezpośrednio od rolników" - mówił Schreiber.

W każdą sobotę produkty mleczne, warzywa, owoce, jajka, miód i wypieki z pierwszej ręki można nabyć na Ryneczku Marszałkowskim przy ul. Drewnowskiej 75 i Wojewódzkim przy ul Pabianickiej 245 w Łodzi. Ryneczki usytuowano blisko dwóch dużych centrów Manufaktury i Portu Łódź.

źródło: wnp.pl; fot. Grzechorz Schreiber/ Facebook 

Powiązane artykuły

X