Czy tym razem sadownicy się zjednoczą?
Ceny jabłek przemysłowych są coraz niższe... W ubiegłym tygodniu stawki spadły do 0,30-0,34 zł/kg. Będzie jeszcze taniej?
Zdaniem Agrounii, jeżeli sadownicy nie wstrzymają dostaw jabłek przemysłowych na skupy, ceny nie wzrosną.
Obecnie najniższe ceny – 0,30 zł/kg obowiązują w woj. lubelskim, na Mazowszu sadownicy otrzymują nieco wyższe stawki – maksymalnie 0,34 zł/kg.
Zdaniem Agrounii niskie ceny to wina pośredników, którzy obniżają ceny:
„UWAGA SADOWNICY PILNY KOMUNIKAT.CENA JABŁKA PRZEMYSŁOWEGO NIE SPADA NA ZAKŁADACH. TO SKUPY OBNIŻAJĄ CENY. PODZIĘKUJCIE SKUPOWYM HIENOM” – piszą działacze Agrounii na swoich mediach społecznościowych.
Ich zdaniem jeżeli sadownicy w tym tygodniu nie wstrzymają dostaw przemysłu na skupy to ceny nie wzrosną:
„SADOWNICY JEŻELI W TYM TYGODNIU NIE WSTRZYMACIE DOSTAW PRZEMYSŁU NA SKUPY TO BRAK WZROSTU CEN BEDZIE WYŁĄCZNIE WASZĄ WINĄ” – piszą działacze Agrounii.
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Susza rolnicza 2026: coraz większe zagrożenie dla sadów i plantacji
- Kontrole ciągników i maszyn rolniczych – policja ostrzega: nie będzie taryfy ulgowej
- Ostatni dzień na wnioski o dopłaty 2026
- Miodówka gruszowa – trudny szkodnik do zwalczania. Konieczność wykonania zabiegu KOMUNIKAT PROCAM
- Zakładanie plantacji truskawek – przygotowanie gleby i zabiegi biologiczne
- Więcej pieniędzy i tańsze kredyty dla rolników od 1 lipca 2026 r.
- Najpierw tropiki, potem nawałnice


Komentarze
W tym roku jest o tyle sytuacja złożona że zarówno Piotr potrzebuje dużo jabłuszek od sadowników jak również sadownicy potrzebują Piotra.Korzystne trendy na rynku koncentratu i zaporowy kurs dolara przemawia za tym aby tłoczyć oporowo. Inną kwestią jest fakt że najlepiej by to sfinansować częściowo za publiczne pieniądze, wówczas laurka od niemieckiego Pana za gospodarność gwarantowana :)
W tym roku chyba bardziej sadownicy potrzebują Piotrusia niż on ich
Ciasteczka robią dobry grunt pod interesy
Z racji wyborów jesienią 23...
Spokojnie...szykuje nowe podatki i bierze się za składkę zdrowotną rolników... będziemy płacić
Jarek da ale najpierw zabierze 2x tyle a gamonie będą się cieszyć
tylko czy jakby tej doplaty nie bylo to te jablka by poszly gdzies indziej?
tylko z jakiej racji miałby znów dorzucić i z jakich pieniędzy?
Piotrek jest obsrany o cene gazu od stycznia
Liczy ,że minister znowu 30 gr dorzuci do przemyslu