Polska Żabka, polski Lidl, polska Biedronka?
Polecane

Polska Żabka, polski Lidl, polska Biedronka? "To byłaby dobra informacja dla rolników"

"Polska Żabka, polski Lidl, polska Biedronka. Jestem za repolonizacją. To byłaby dobra informacja dla polskich konsumentów, a szczególnie rolników" – powiedział na antenie Radia RMF FM wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski, pytany o słowa Jarosława Kaczyńskiego, który mówił o możliwym odkupieniu sklepów Żabka.

– Jestem zdecydowanie na tak, polska Żabka, polski Lidl, polska Biedronka. Jestem za repolonizacją. To byłaby dobra informacja dla polskich konsumentów, a szczególnie rolników. Na pewno byłoby więcej polskich produktów w sieciach, które są dzisiaj pod władztwem zagranicznych koncernów. – powiedział Kowalski.

Czy żabka będzie znacjonalizować, czy polskie państwo odkupi Żabki i je upaństwowi?

– Mam nadzieję, że takie negocjacje będą się toczyć. My do niczego nie zmuszamy, w sposób oczywisty skutecznie repolonizujemy. Zrepolonizowaliśmy banki od 2015 roku" – podkreślił.

Jak dodał, jest to bardzo poważny pomysł.

– Dzisiaj jednym z największych problemów, jeśli chodzi np. o rolników indywidualnych, którzy produkują różne przetwory, produkty i nie mogą tego sprzedać polskim sieciom, jest oczywiście dostęp do rynku detalicznego. Więc Żabka byłaby dobrym pomysłem na to, żeby z przemysłu rolno-spożywczego polskie produkty trafiały nie do pośredników zagranicznych tylko bezpośrednio do polskich producentów. – powiedział Janusz Kowalski.

 Powiem krótko - polski kapitał zawsze jest lepszy niż zagraniczny. – podsumował Kowalski.

źródło: rmf24.pl

Komentarze  

+4 #9 Ekonom 2022-10-19 05:23
Cytuję Małorolny:
Cytuję Sadownik2:
Do zwolenników satrapy ... ludzie, -wa , czy nie pamiętacie czym skończył się socjalizm w naszym kraju ??? Polski kapitał??? , tu przydała by się obelga pod adresem ministra, ale nie można ... to polski kapitał i to państwowy orżnął nas rolników sprzedając nawozy z gigantycznym dla spółek zyskiem !!!! Ludzie zacznijcie myśleć !

jak niemiecki kapitał płacił po 8 gr za jabłka tego nie chcesz wiedzieć...
I jak nam chiński kapitał budował drogi w 2012 r. dziury były po roku, i spiepszył do chin zostawiając polskich podwykonawców bez grosza bo nikomu z rzadu nie chciało się przypilnować czy ma zabezpieczenie, i drogi trzeba było jeszcze raz poprawiać


Polski chłop nie musiał zbierać...
Cytować
+5 #8 Ekonom 2022-10-19 05:05
Cytuję Antoni:
Tak chętnie wszyscy piszą o inflacji, a może by tak podać które miejzce jeżeli chodzi o bezrobocie ?



Może porozmawiamy o zadłużeniu??
Drukowaniu pustych pieniedzy??

Obsłudze długu ??
Cytować
+5 #7 Ekonom 2022-10-19 04:42
Cytuję Antoni:
Tak chętnie wszyscy piszą o inflacji, a może by tak podać które miejzce jeżeli chodzi o bezrobocie ?



A może podać ile faktycznie zarabiają Polacy i na co im starcza????
Cytować
+6 #6 Ekonom 2022-10-19 04:42
Cytuję Sadownik2:
Do zwolenników satrapy ... ludzie, -wa , czy nie pamiętacie czym skończył się socjalizm w naszym kraju ??? Polski kapitał??? , tu przydała by się obelga pod adresem ministra, ale nie można ... to polski kapitał i to państwowy orżnął nas rolników sprzedając nawozy z gigantycznym dla spółek zyskiem !!!! Ludzie zacznijcie myśleć !


Ropa tańsza niż przed wojna a okej napędowy 2 zł droższy ...

Można dumać ciemny lud wmawiając im,że się daje???
Cytować
-1 #5 Małorolny 2022-10-19 03:32
Cytuję Sadownik2:
Do zwolenników satrapy ... ludzie, -wa , czy nie pamiętacie czym skończył się socjalizm w naszym kraju ??? Polski kapitał??? , tu przydała by się obelga pod adresem ministra, ale nie można ... to polski kapitał i to państwowy orżnął nas rolników sprzedając nawozy z gigantycznym dla spółek zyskiem !!!! Ludzie zacznijcie myśleć !

jak niemiecki kapitał płacił po 8 gr za jabłka tego nie chcesz wiedzieć...
I jak nam chiński kapitał budował drogi w 2012 r. dziury były po roku, i spiepszył do chin zostawiając polskich podwykonawców bez grosza bo nikomu z rzadu nie chciało się przypilnować czy ma zabezpieczenie, i drogi trzeba było jeszcze raz poprawiać
Cytować
+3 #4 Edek 2022-10-19 02:26
Czas przywrócić pgr-y.
Cytować
+8 #3 Sadownik2 2022-10-18 21:11
Do zwolenników satrapy ... ludzie, -wa , czy nie pamiętacie czym skończył się socjalizm w naszym kraju ??? Polski kapitał??? , tu przydała by się obelga pod adresem ministra, ale nie można ... to polski kapitał i to państwowy orżnął nas rolników sprzedając nawozy z gigantycznym dla spółek zyskiem !!!! Ludzie zacznijcie myśleć !
Cytować
-4 #2 Antoni 2022-10-18 18:06
Tak chętnie wszyscy piszą o inflacji, a może by tak podać które miejzce jeżeli chodzi o bezrobocie ?
Cytować
+3 #1 Ekonom 2022-10-18 17:09
Tak... wszystko polskie tylko nie z ta ekipa rządząca

Bo na razie to mamy 18 miejsce na świecie pod względem wysokości inflacji...na poziomie bogatych krajów afrykańskich
Cytować

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły