Jest nadzieja, że eksport jabłek do Egiptu wróci do normalnego poziomu

Ze względu na problemy z drożejącym zbożem władze Egiptu zdecydowały się na ograniczenie importu m.in. jabłek nie chcąc dopuścić do wydawania wymienialnych walut. Import jabłek z Polski praktycznie się wstrzymał. Jednak, jak informuje Związek Sadowników RP, jest nadzieja, że eksport jabłek do Egiptu wróci do normalnego poziomu.

– Od kilku miesięcy Związek Sadowników RP prowadził intensywne działania mające na celu przywrócenie eksportu polskich jabłek do Egiptu.

Związek podjął szereg interwencji, zarówno w samym Egipcie, w Polsce, jak też na forum różnych unijnych organizacji. Prezes Maliszewski spotkał się w tej sprawie także z Wicepremierem H. Kowalczykiem.

Wydaje się, ze nasze działania przynoszą efekty, ponieważ Egipt otrzymał duży kredyt od Międzynarodowego Funduszu Walutowego  i władze tego kraju zapowiedziały przywrócenie normalnej wymiany walut, a tym samym przywrócenie importu z Polski. Oby przełożyło się to na wzrost eksportu i poprawę cen dla sadowników. – pisze Związek Sadowników RP.

źródło: polskiesadownictwo.pl

Powiązane artykuły

X